Mantsiin syömään kuntalaisten varoilla jälleen kerran,vliajalla Kuotta hieman hieroo Puavon mahhoo jotta jaksoo lissää syödö apetta.
Kuotta on
tuomassa Puavon
8237
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 8
Vanhimmat
hiukan liian kireä kun näin televisiossa viimeksi.
Jos paavo haluaa tulla se tulee etkä sinäkään yksityinen henkilö sille mitään mahda, et muuta kun ruikuttaa tällä ilomantsipalstalla paskaa!
Paavon ja muidenkin ,varsinkin nykyisten poliitikkojen pitäisikkin vierailla useammin ilomantsissa....puoluerajoista riippumatta!! (Älyääkö mollaaja mitä tarkoitan ?)
Vaikuttamalla suoraan poliitikkoihin ilomantsilaiset ohittaa monet paskantärkeät byrokraatit jotka ovat jarrumiehinä poliitikassakin, ilomantsin kehitykselle!
Jos minä ajan Ilomantsin etuja niin mitä tämä saakelin kutvelo joka kirjoittaa aina Puavosta ja vielä epäkorrektiin sävyyn oikein meinaa????
Tyypillinen jarrumies ehkä, kommari tai sisäsiitoisuuden tuomaa perinnettä jossa edistys on aina se paha sana mantsissa!
puhujan paikalta ensimmäisellä tuolirivillä istuneita keskustan politiikkoja. Juuri keskustalaisia hän pelotteli nahkurin orsilla tapaamisesta.
Ja kävi myös Amerikassa nahkurin luona uhraamassa Suomen armeijan.
Jk. En ole tämän ketjun aloittaja, en demari, en kommunisti, enkä keskustalainen.
aina hermostut jos jotkut kertoo nykyaikaa ja totuuksia.
Kyllä varmaankin Paavon kannattaa käydä teitä valistamassa ja houkuttelemassa puolueensa rivijäseneksi.
Älä soimaa lähimmäistäsi sanotaan raamatussakin
auta miestä mäen alla ei mäen päällä
Sikäli kun tunnemme sinua Kuotta ollessasi vanhapoika niin kyllä ymmärrystä riittää sinulle, kesä tulee ja toivomme että löydät itsellesi sen naisystävän,,mökkiruusan :D)
sitten elämä helpottaa sinuakin.
T: Kokoomusnuoret.
Höpsis...en mie koskaan hermostu vaan sanon ainoastaan mielipiteeni!
Jälkimmäinen arvaus menee kyllä metsään kuten yleensä kokoomuslaisten muutkin arviot!
mielestä oman mielip. sanomista jos sinä alat arvostelemaan ja nimittelemään toisia ??
siihen sinun kykysi tuskin riittää olethan käynnyt vain kansakoulun tuskin enempää ??
korjaa jos olemme väärässä.
Joten koska ei sinuakaan nimitella ja arvostella ( vielä älykkyystäsi ) niin elä sinäkään tee sitten niin.
Se on yksi paskan maku vaikka valitat kelle palstan valvojalle aina tänne tullaan jos ei muuten niin kiertokautta sitä ette pysty ettekä osaa kiertää.
me hakkerit tiedämme sinun IP: osoitteesi mutta sinä et meidän,koska olemme sinua 30,v, nuorempia,,Sorry ::D )
joten eikös voisi elää sovussa ja vaihtaa mielipiteitä ?
Muuten Räikkönen oli toinen ja 1, oli Massa.
No no äläs nyt hiilly itse!
En kuule valittele valvojille koska se on minusta lapsellista jos joku loukkaantuu pelkistä mielipiteistä. Toki on saattanut sammakoita minultakin tulla ja ehkä niitä lopsahtelee tulevaisuudessakin joten sori niistä
Tuosta hakkeroinnista ja ikäni arvauksesta sen verran että ilmeisesti siellä päässä ollaan 11 vuotiaita?
Katsos kun minä olen vasta ripiltä päässyt ja 41 v!
Eri vermeillä saa toki tongittua mitä vaan jopa toiseten alati vaihtuvat Ip numerot jne mutta onkin ihan eri asia niitä lähteä levittelemään. Eihän hullukaan halua poliisia ovensa taakse seuraavana päivänä .
Noista opinnoista sen verran että Peruskoulusta amikseen ..se tavallinen tie.
Olemme sopuisaa porukkaa emme morkkaa ketään ensimmäiseksi,mutta annamme litrasta kapan takaisin.
Sammakoita tulee aina mutta ei ne saa kohdistusa aina johonkin yhteen nimm:
Jos poliisilla ei ole muuta tekemistä kuin IP.kyttäämistä niin saavat pitää kaistaa auki vaikka 24,/h. tuskin ehtivät tulla oven taakse
on varmaankin tärkeämpää tekemistä.
HUOM: jos haluat katsoa huomena F 1 ajan tasalla
koneeltasi niin voimme antaa sinulle linkin:
mutta se toimii vasta 30,minuttia ennen kisaa.
Oikeassa alareunassa olevaa ristiä kun klikkaat niin saat ruudun koko näytön eikä maksa mitään.
siis linkki on:http://mad-max.runhost.net/f1player.html
Hyvää formulakisaa,,, me vaikenemme viikonlopuksi ja menemme FESTAREILLE.
http://mad-max.runhost.net/f1player.html