Ja niin tekee vuoden sisällä ainakin puoli miljoonaa suomalaista.Polttoaineen hinta on puolen vuoden kuluttua 2.20 euroa per litra.Suunta tulee olemaan ylöspäin entistä jyrkemmin.Öljyvarat ovat loppumassa ei ole mistä ottaa.Se pitäisi jo uskoa kaikkien
Lopetin autoilun
7
277
Vastaukset
- minullakin
Laitan Ladan paalaukseen kun vien korttini poliisilaitokselle syksyyn mennessä.
- autoton mies
En ole autoa koskaan omistanut enkä osta jatkossakaan. Ajokortin ajoin aikanaan, mutta sen rooli on jäänyt henkilöllisyystodistuksen viran hoitoon. Asun kaupungissa niin ei autoa tarvitse mihinkään, eikä ole meikeläisen palkoilla varaa autoa edes pitää.
- jörgenssen
Ladan omistajana pensan hinnata ei haittaa. Kulkee lähes pensan hajulla. Muutkin kulut ovat lähes olemattomat.
Toinen tilanne on noilla länsräppänän omistajilla.
Moni on jo joutunut lopettamaan räppänällä ajelun jo paljon aikaisemmin. Ja ne harvat jotka vielä ajavat,kituuttaa nälkäkuoleman rajalla.- Ladafever
Niin totta taas ... länsiräppänät tekevät ns. hiljaista kuolemaa mutta onneksi me Ladailijat olemme nyt ja tulevaisuudessa laadukasta ja turvallista autoilua harrastava alati kasvava joukko.
- ladamiäs
Sehän on mukava kuulla. Liikenne on paljon turvallisempaa ja vähemmän saastuttavampaa kun taas yksi ympäristöntuhoaja-Lada saadaan paalaukseen.
- Kanto.
Minkälainen lukutaito sulla on? Sinä vastailet kuin kuuro kun väärin kuulee niin väärin vastaa. Pitäisi sinun jo tietää ja uskoa että Ladaan turvaudutaan aina kun pakkasta on lähemmäs kolmekymmentä astetta.
- Tosi on.
Kanto. kirjoitti:
Minkälainen lukutaito sulla on? Sinä vastailet kuin kuuro kun väärin kuulee niin väärin vastaa. Pitäisi sinun jo tietää ja uskoa että Ladaan turvaudutaan aina kun pakkasta on lähemmäs kolmekymmentä astetta.
Ladat ovat hyytyneet jo nollassa asteessa. Kolmenkymmenen asteen pakkasessa ne voi tuikata tuleen ja käyttää lämmönlähteenä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986128KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495587Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522639Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042046Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1211667
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191603Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731177
Nuoret hakevat eläkkeelle, vaikka eivät ole olleet vielä töissäkään
hyvin menee. Pieni vastoinkäyminen elämässä, ja heti masennutaan. Monet alle 30-vuotiaat hakevat työkyvyttömyyseläkettä188998