Vieläkin tämä Pohjois-Satakunnan eduskuntavaalityhjiö...kuulin kyllä,että nyt olisi kepuilla tosi kova ehdokas Niinisalossa vuodeksi 2011??
Harmittaa
...
61045
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Eipä taida olla Niinisalon senaattorista niihin saappaisiin, ei pelkällä Kaken myötäilyllä ja suojatyöpaikka kokemuksella pitkälle pötkitä. Honkajoella on sensijaan mies, joka oli jo viimeksikin mukana. Paljon enemmän ymmärystä asioista, koulutusta ja yhteyksiä- lisäksi mies ymmärtää viljelijänkin asioista, takuulla enemmän kuin senaattori. Toivottavasti mies lähtee mukaan, nyt kun Kake viimeinkin väistyy takavasemmalle.
...tyhjiöntäyttäjä asua vt 23:n varalaskupaikan Parkanon puoleisessa päässä??
että Kake väistyy takavasemmalle?
Ainakin olis suotavaa sedän lähtee eläkkeelle ja antaa nuoremmille tilaa.
ota tilansa omilla ansioillaan. Kyllä pelottaa, ei taida tältä alueelta kukaan päästä eduskuntaan jos kake siirtyy takavasemalle. Äänet jakautuu liian monelle.
Kaikkihan sinne omilla ansioilla pääsee, K.J:n viimekauden ainoa teko oli velkojen anteeksiantaminen... eli Kake pelas TAAS vaan omaan pussiin...naurettava pelle.