Mistä saamme apua?Poikani on masentunut.Lääkkeistä ei ole apua.Käy hoitajansa luona jauhamassa paskaa.Entäs jos vanhemmat ei enää jaksa?Minä en enää jaksa.Joka päivä saa kuulla olevansa vittumainen akka.Maksamme pojan kaikki mmenot.Entäs,jos nostamme kädet pystyyn?Meilläkin on elämä elettävänä.Ainut poika,joka perii jättiomaisuuden.
Väsyttää
Omaishoitaja ilman palkkaa
3448
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Jos on mahdollisuus lähiomainen sinne laittaa.Saavat kaiken tarvitsemansa.Hoitokoteja on eritasoisia mielestäni.Mutta aika hyvin niissä palvellaan ja autetaan.Kannattaisi sellaisista ottaa selvää.Monet näistä sijaitsevat luonnonkauniilla paikoilla.Saa elää sitten omaiset omaa elämäänsä.Käydähän voi katsomassa jos haluaa ja lomalle ottaa kotiin jos jaksaa.Omaisen voi laittaa mielestäni minnepäin suomea tahansa kun itse maksaa.Voi myös avustusta kysyä ja lääkärin mielipidettä/lähetettä.Hyvää kesää ja jaksamista ,myös pojallenne.
Pojallani on todettu hahmotushäiriö.Käy kaupassa ostoksilla ja ostaa älyttömästi ruokaa,meidän rahoilla.Tämä on vitsi:Pitäiskö vanhempien ruveta syömään rauhoittavia?Koira pelkää poikaani,kun alkaa rähistä minulle.
otappa yhteyttä kaupungintalolle perusturvakeskukseen, sieltä saat neuvoja mm. hoitokodeista, josta yksi kirjoittaja mainitsi.Esim. Pieksämäen lähellä on sellainen paikka kun,Nikulanmäen Kuntoutuskylä. On varmasti asiantuntevaa henkilökuntaa. Tässä vaan yksi esimerkki. Toivotan hyvää kesää ja voimia sinulle.