405 GR-1.9-89

Auto sammuu tai kojetauluun syttyy kaikki punaiset valot kun kaartaa tiukasti jompaan kumpaan suuntaan.Kaasun painaminen auttaa mutta jokseenkin kiusallinen vika. Voisko olla kaasarissa vai sähköpuolella tai kenties jotain muuta ?
2242
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

veljeni samanlaisesa autossa öljyt vähenee -kerran reilusti kun huohotinputki päältä irtosi.
Voihan öljypumppukin olla lopuillaan

Äänestä

Samoja oireita havaittu.Sytytyksensäätöyksikön pistoke oli löysä ja sammutti kokonaan moottorin(syttyi valot).Piuhojen liitokset(pistokkeet)syytä tarkastaa aika ajoin.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Juomari kirjoitti:

Auto sammuu tai kojetauluun syttyy kaikki punaiset valot kun kaartaa tiukasti jompaan kumpaan suuntaan.Kaasun painaminen auttaa mutta jokseenkin kiusallinen vika. Voisko olla kaasarissa vai sähköpuolella tai kenties jotain muuta ?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu