MISTÄ LÖYTÄISIN

Olisko jollain lahjoittaa tai myydä pentua hyvään kotiin..
6778
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

katso sieltä

Äänestä

paikasta APULA saattaisit löytää pennun itsellesi.

Äänestä

Saksanpaimenkoiralehti, siellä kasvattajat myyvät pentujaan ja saat varmasti hyvän pennun.

Äänestä
  • mikään tae, että ne ois jotenkin hyvempiä tai terveempiä!

    Äänestä

  • se ole kirjoitti:

    mikään tae, että ne ois jotenkin hyvempiä tai terveempiä!

    Tässä tuli jo pari asiallistakin viestiä, ihmettelin kuinka kauan. No, tulihan se sieltä, tuo edellinen. Eikä tämäkään sen asiallisempi ole.
    Mutta vastauksena tuohon kysymykseen: Aina sellainen taho jossa jonkinlaista kontrollia "naapureiden" tekemisestä nostaa tasoa. Näin myös spl-kasvattajat ovat hieman tiukemman kontrollin alla kuin puskassa kasvattavat, usein ilman vastuuta olevat.
    On toki heitäkin erittäin vastuuuntunoisia kasvattajia. Mutta todennäköisyys tulla sieltä taholta huijatuksi on suurempi.

    Äänestä

mielenkiintonen tapa etsiä itselleen koiraa..Niinku, ihan sama, mikä koira, kunhan se on pentu ja vielä lahjotus????Joo, ei taida kukaan lahjottaa pentua.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


pennun kirjoitti:

Olisko jollain lahjoittaa tai myydä pentua hyvään kotiin..

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu