Etenkin, kun sen oikein ymmärtää .Saatiin tänään ostettua leija. Ei vielä ihan sellainen, minkä haluan. Pitää tilata netistä. Mutta saatiin kuitenkin leija :)
Kyllä elämässä pitää osata nauttia ja monet pienet asiat, kuten leijan lennätys, auttaa asiaan. Raikkaimmillano oli oikein kivaa ja myös itselle. Jäi kyllä hyvä lämpö sydämeen ja hymyn huulille!
Suosittelen muillekin leijanlennätystä. Tulee paljon parempi mieli!
Kyllä elämässä pitää osata nauttia ja monet pienet asiat, kuten leijan lennätys, auttaa asiaan. Raikkaimmillano oli oikein kivaa ja myös itselle. Jäi kyllä hyvä lämpö sydämeen ja hymyn huulille!
Suosittelen muillekin leijanlennätystä. Tulee paljon parempi mieli!
Vastaukset 8
Vanhimmat
varsinkin naisen kanssa. Tehdään sitten mitä tahansa.
Juuri nyt kuuluu pihalta hirveä räksytys; mitähän se taas vaatii???
lapset on terveitä ku hyö leikkii
JA kaikkihan me jonkun lapsia ollaan. Joten välillä saa ja pitääkin höllätä vanteita pään ympäriltä. On muuten stressivapaata hommaa tuo leijan lennätys. Suosittelen.
Niin tiukka ei vanne päässäni onneksi ole, et lähtisin leijaa lennättämään.
Kyllä nämä elämän pienet hyvät asiat pitää pystyä muualta keräämään, kun leijaa lennättämällä.
Kyllä saattais ympäristö tilata valkotakkiset tänne, jos tuossa nurmikentällä rupeisin leijan kanssa leikkimään.
Täällä nuo leija-leikit ovat 5-10-vuotiaitten kesäleikkejä .
paremmin kuin yksi leija jonka ensilentoja olin katsomassa... :) Se oli ihan Kiinasta asti tilattu jonkinlaisen sudenkorennon näköinen ihan suloinen leija, ehkä sen kokoamisessa oli ollut jokin virhe, koska se ei paljon liitänyt, kieppui vain hurjasti ympäri ja töksähti maahan. Muistan että lapsena minulla oli jokin ihan tavallisesta marketista hommattu muovinen leija, ja se lensi tosi hienosti. Tuon kiinalaisen kanssa ei kyllä oikein päässyt siihen ihanaan olotilaan. :D
Eilen sai tämä leija lentää varmasti viimeisen kerran näiden lumien aikaan, oli todella hieno iltapäivä ja ilta, tällaisia ei ole tänä keväänä ollut kovin montaa. :)
http://i115.photobucket.com/albums/n306/elvenes/Telefonbilder/Bilde011.jpg
Se on kumma että ihan jo pelkkä leijan liitämisen katsominen, olipa se minkäkokoinen tahansa, on jotenkin eheyttävää ja tuntuu hyvältä.
Hyvin lentää, mutta se on niin pieni... Onneksi löytyikin tästä lähiseudulta paikka, mikä myy ihan ok:n näköisiä ja kokoisia leijoja. Jospa huomenna ehtisi hakemaan mieleisen. Ei onneksi tarvitse tilata. Postimaksut on aika muikeat.
Olen aloittelija tässä hommassa, mutta hauskaa ainakin on ja se on pääasia :)
Nyt on leija ostettuna. Ja ulso mennään kohta. Ensi lento tulossa, kun keli näyttää lupaavalta. Koukuttavaa..