sukupuoli

Hei! odotan esikoista ja viikkoja takana 25..kävin ultrassa ja kysyin lääkäriltä että kumpi mahtaa olla..vastas "näyttäis olevan poika"eli pitääkö nämä paikkaansa onko kokemuksia että kun synnytän voi ollakin tyttö??
7728
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

kun itse kysyin esikoisesta sukupuolta sanottiin pojaksi mutta voi olla myös napanuora siellä jalkojen välissä joka näytti pippelille.. myöhemmissäkin ultrissa näky sitten se pippeli ja poikahan se oli..

Äänestä

etenkin hieman kokemattomammat voivat luulla tytön turvonneita häpyhuulia pojan kiveksiksi, joten voi sieltä tyttökin tulla, ken tietää :)

Äänestä
  • Meillä on molemmista näkynyt kivesten lisäksi selvä pippelintynkä, eikä ole ollut napanuora. Napanuora kun lähtee mahasta.

    Äänestä

  • ......... kirjoitti:

    Meillä on molemmista näkynyt kivesten lisäksi selvä pippelintynkä, eikä ole ollut napanuora. Napanuora kun lähtee mahasta.

    lähtee kyllä navasta, se tiedetään mutta kun se voi pyöriä sieltä jalkojen välistäkin..

    Äänestä

jos ei olisi varma. hän on varmaan erottanut jossakin ultrauskulmassa kivekset toisessa pippelin. ja kyllä se napanuora erottuu miten se siellä menee.ainakin meillä näkyi ihan selvästi että poika siellä on,ei ollut epäilyksille varaa:)

Äänestä
  • lääkäri sanoi ultratessa kun kysyimme sukupuolta että pojalle näyttäis mutta ei voi olla varma meneekö napanuora siellä.. kyllä me kuitenkin luotimme että poika oli ja olihan se se..

    Äänestä

että joskus saattaa olla tytön häpyhuulet turvonneet ja saattaa näyttää pojalta. Että kait se on mahdollista. voittehan käydä yksityisellä ultrassa 30rv:n jälkeen varmistamassa.
Meille sanottiin rakenneultrassa, että on tyttö ja nyt 37rv synnytystapaultrassa sanottiin edelleen samaa... Niin ja joka paikassa ei ole tätä viikon 37 ultraa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


mude74 kirjoitti:

Hei! odotan esikoista ja viikkoja takana 25..kävin ultrassa ja kysyin lääkäriltä että kumpi mahtaa olla..vastas "näyttäis olevan poika"eli pitääkö nämä paikkaansa onko kokemuksia että kun synnytän voi ollakin tyttö??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu