Miksi vuokralaiset

niin rikkaita tällä palstalla?

Rikas vuokralainen on yhtä ristiriitainen käsite kuin raitis juoppo. Kun kuitenkin siihen "omaan" tekee niin mieli.
5288
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

...tämä on Internet. Täällä kaikki saavat ottaa juuri sen roolin jonka haluavat. Täällä kaikki vuokralaiset ovat tehneet valtavia tilejä pörssisijoituksillaa ja osoittavat laskelmillansa miksi ei kannata ostaa omaa. Samaten kaikki omistuskämpässä asuvat ovat velattomia ja asumiskulut max 200 euroa kuussa. Itse taidan olla palstan ainoa jolla on asuntovelkaa maksettavana...

Äänestä
  • Olisi mukava vaan tietää, että kuka se oikeasti saa asuntonsa pelkillä omilla tuloillaan hankittua ilman pankkilainaa?

    Vajaa 120.000 saamista on pankilla korot päälle...

    Äänestä

on. Maksaa vain pankille "vuokraa". Lyhennyksiä ja korkoja. Eikä koskaan saa asuntoa omaksi. Luulee saavansa, mutta loppujen lopuksi menee ulosottoon koko asunto!

Äänestä
  • Lause...

    "mutta loppujen lopuksi menee ulosottoon koko asunto!"

    Ymmärrän ongelmasi.

    Äänestä

  • Kukas tätä nyt ulosmittais kun maksan lyhennykset.
    Rahaa saa halevmmallakin kuin niistä käyttämistäsi pikavippi tekstarilla firmoista.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


ovat aina kirjoitti:

niin rikkaita tällä palstalla?

Rikas vuokralainen on yhtä ristiriitainen käsite kuin raitis juoppo. Kun kuitenkin siihen "omaan" tekee niin mieli.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu