mutta nyt kaikki peliin seuraavaan.
myhi hävisi ekan erän
painin ystävä.
5533
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
mihin suomen paini on menossa? tää on katastrofi!
mutta eiköhän pääse keräilyihin. nimittäin lohkon yläpää ei ole niin "vahva" kuin myhin osasto. jos näin käy niin edessä on hyvällä lykyllä vielä kaksi kovaa matsia.
niin päin p:tä on karsinnat menny. mitäs nytte sitte? miten paini taas nousuun?
myhillä on edessä siis mahdollisesti vielä kolme ottelua jotta paikka lohkeaa. ensiksi pitää voittaa israelin painija, sitten iranin painija ja sitten vielä armoton taistelu lohkon alapään kolmosta vastaan. ja kaikki tämä sillä edellytyksellä että ensin valkovenäläisen pitää voittaa iranilainen. muuten homma on kerrasta poikki.
mitä tulee siihen painin nousuun, niin ne ratkaisut tehdään varmaan heti pekingin kisojen jälkeen. vaihtoja tapahtuu, sehän jo tiedetään. uusi mies päävalmentajaksi ja lisäksi liiton johtoon tulee uusi mies sinnekkin.
tuohon päävalmentajaan en ota kantaa, mutta puheenjohatjaksi tulee saada sellainen henkilö jolla on yhteyksiä liikemaailmaan. lisäksi hänen tulee tajuta myös se, että tärkeää ei ole sillä elvistely kuinka paljon liitto tuottaa voittoa. nytkin "taskun pohjalle" jääneet 72.000 euroa olisi pitänyt käyttää painin hyväksi.
mutta mitäpä näistä. nyt jännätään ensiksi miten käy serbiassa.
ruotsi sai olympiapaikan... montako niillä jo on?