Aikomukseni on tuoda Boxster kevätlumien sulettua. Onko teillä tietoa/kokemusta Boxsterin ympärivuotisesta käytöstä? Aion hankkia auton kovakatolla.
Boxster -97-99
Kettunen
51304
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Boxster on aivan hyvä ympärivuotisessa käytössä.
Nostaa keväällä sitten vain kovan katon pois ja käyttää rättiä.
Ainoa mitä itse olen asiantuntijoilta kuullut, että kannattaa välttää 2,5 litraisia ja ostaa 2,7 l malli. Se on aito Boxster silloin ja hyvä peli.
Eiköhän ne kaikki tuotantolinjalta tulleet ole aitoja Boxstereita.
Eivät luonteeltaan. 2,5 litrainen ei ansaitsisi Porschen merkkiä keulalleen.
Talviajo ei ole kovin lystiä, painosuhde on lähellä 50-50,kun perästä lähtee pito, irtoaa se melkein samalla hetkellä myös edestä. Traction Control oli saatavilla näissä vanhemmissa mutei tod ole PSM:n veroinen, mikä tuli vasta myöhemmin.
2,5l koneissa oli alussa paljon vuotoja suoraan lohkon läpi ulos huonon valutekniikan takia ym ongelmia kyllä riitti
onkohan sulla edes käytännön kokemusta boxsterista??, suosittelen että menet jonnekin muualle kyselemään vinkkejä auton ostoo.. tämä paikka kun on täyttä kaiken maailman trolleja, joka itse kysyjäkin voi olla.