Olemme parikymppinen pariskunta, seurustelleet kolme vuotta. Mieheni on aina ollut erittäin seksuaalisesti aktiivinen, mutta hän aloitti puoli vuotta sitten lääkityksen, jonka sivuvaikutuksiin voi kuulua haluttomus. No, olemme tämän puolen vuoden aikana harrastaneet seksiä KOLME kertaa! Aikaisemmin mieheni halusi aina. Olemme puhuneet asiasta, mutta mieheni vaivaantuu. Pussailemme, halailemme ja olemme erittäin paljon lähekkäin, mutta nyt kuluneen kuukauden aikana tämäkin on vähentynyt!
Mitä ihmettä voin tehdä? Jossain vaiheessa kokeilin "suoraa toimintaa" ja tarjosin itseäni paljon miehelleni. Hän vaivaantui ja pakit tuli aina. Nyt emme ole edes keskustelleet asiasta kuukauteen ja en todellakaan tiedä mitä tehdä! Aikaisemmin lohduttauduin sillä että ainakin mies pussailee ja halailee, mutta kuten sanoin, nyt sekin on vähentynyt. En haluaisi painostaa miestäni, koska syy tähän todennäköisesti on hänen lääkityksessään. Oloni on tosi huono, en tunne itseäni tippaakaan halutuksi. Niin ja kaiken lisäksi löysin mieheni koneelta pornoa. Että se sitten kelpaa. Mitä voin tehdä???
Lääkkeet ja haluttomuus
Pip
1
706
Vastaukset
- lääkkeet vaihtoon
on niin vaikea, että lääkkeet pitäisi vaihtaa, jos mahdollista. Ihmeellistä jos miehesi ei kärsi itse tilanteestaan. Ehkäpä miehesi on katsellut naisten kuvia selvittääkseen, onko todella niin, ettei viisarikaan värähdä edes pornokuvista.
Voit tarkistaa netistä lääkkeen nimellä, aiheuttaako ko. sivuvaikutuksia. Apteekista voit kysyä vaikka puhelimitse, onko mitään korvaavia lääkkeitä tilalle, mutta lääkäriltä on haettava se resepti itse.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Räppäri kuoli vankilassa
Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "974399Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä
Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella293273No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen
Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol452360- 351368
- 10999
- 32996
- 25990
- 153985
- 6914
Masan touhut etenee
Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa12862