Tällaisia kolikoita löytyisi, olisiko näille kysyntää?
10p 1895, 1896, 1897, 1905, 1907, 1910
5p 1873, 1906, 1907, 1908
1mk 1866
200mk 1958
Lisäksi paljon muita tuoreempia kolikoita.
En ole keräilijä, enkä ymmärrä näistä mitään...
AUTTAKKEE, AUTTAKKEE..!
VANHOJA RAHOJA TARJOLLA...
3
544
Vastaukset
- Numis55
Laita Huuto.nettiin myyntiin. Siellä selviää oikea arvo.
jos siinä on tekijäleima S, hinta 400 - 700 €(eikä H joka on se tavallisin, hinta 30 - 70 €), toivotaan parasta eli äSSää sinulle.
Sitä 1 mk on 3 päätyyppiä jossa pistereunan tiheys (88 tai 99 pistettä) ja tammenlehväryhmien reunojen muoto (pyöreä tai rosoinen)ja tietenkin sen jälkeen kunto ratkaisevat arvon. Harvinaisempi versio on 50 - 1200 € ja "normaalikuntoiset" ovat ikävä kyllä siitä halvemmasta päästä. Ne tavallisemmat versiot ovat "normaalikuntoisena" 5 - 20 € jotka kylläkin loistokuntoisena maksavat satasia, niitä on tosi harvassa.
Ne sinun muut 5 ja 10 pennin kolikot ovat yleisiä, hinnat Euro - pari / kpl.
Mutta tarjoa HuutoNetissä tarkkoine kuvineen niin siitäpä näet sitten, ja lykkyä tykö,
Terveiset.- Gabul
Olipa mukava saada vastaus... Täytyypä tutkiskella rahoja vähän tarkemmin!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Persuja tuntuu kiinnostavan vain muiden rahat
En muista kenenkään muun olleen huolissaan yhtä paljon muiden rahoista kuin persujen. Mistähän se kertoo?692529Järkevä ehdotus: reilun 8 miljardin euron veronkorotukset
Nykyinen hallitus on päästänyt valtion tulopuolen rappeutumaan, vaikka varallisuutta on Suomessa enemmän kuin koskaan. U852410Miksei asevelvollisuuden kuluja lasketa Nato-menoihin?
Koskela (vas) kysyy aiheellisesti, että kun kerran palkka-armejaan perustuvat maat laskevat kysesestä toiminnasta aiheut192161Purralla luistaa hihna isolla pyörällä
Näki taas eilisillan tv-tentissä kuinka paniikissa oli kannatusromahduksen takia. Ei saanut kuin tiuskittua yksittäisiä441821Antti Lindtman heikko johtaja - ei valtiomiesainesta lainkaan
kyllä se eilen taas nähtiin. Ei pystynyt Antti vastaamaan edes toimittajan yhteen yksinkertaiseen kysymykseen - juu tai931781Miksi vasemmisto ei vastusta ulkomaisen halpatyövoiman maahantuontia
joka heikentää suomalaisten duunarien työmarkkina-asemaa ja rasittaa Suomen julkista taloutta? Vasemmistolla ideologin1171717Miksi kaikki avioeronneet miehet eivät kunnioita naisia?
Niin. Miksi avioeronneet miehet kohtelevat huonosti naisia, jotka lähestyvät heitä? Tämä on kokemuksen rintaääntä. Tämä2591639Mitä koululla tapahtui?
Onks kellää mitää vinkkilöit miks helikopteria tarvittii vuoksenniskan koulul https://www.is.fi/kotimaa/art-200001193287251087Persuilla kannatusromahdus - enää 13,5%.
Ylen tuorein puolueiden kannatusmittaus kertoo, että persujen kannatus on enää 13,5 prosenttiyksikköä. Kepu on mennyt he3241015Haluat nainen torjua minut
Yhä uudelleen ja uudelleen. Huomaan sen. Ymmärrän miksi, mutta silti se sattuu. Eihän minulla ole muuta kuin haaveet si9947