Onko kenelläkään

thih tzusta ison koiran kaverina? Meillä on iso uros nöffi, ja tekisi mieli ottaa sille thih tzu kaveriksi...
5406
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 5

Vanhimmat

Minusta ainakin sopisi nöffin kaveriksi.

itse tiedä kuin yhdistelmästä tiibetinspanieli& leonbergerinkoira..ja hyvin tulivat toimeen..tosin tiibetinspanieli oli enemmän yhden ihmisen koira,ja ikävöi aina omistaa ja kulki sen perässä..eikä oikein sietänyt toisia ihmisiä..leonbergeri oli taas ihanne perhe koira, kaikkien kanssa toimeen tulevaa,kiltti lapsille..vaikka koko ero oli mieletön niin tiibetinspanieli ärhäkkäänä narttuna aina oli komentamassa isompaa..

leonbergeri vaan katsoi vieressä että mitä toi nyt tuossa räyhää..

ainoa vaan mikä tulee mieleen että pentuaikana sinun pitää varmaan varoa ettei nöffi murjo pentua..tosin yleensä nöffit kyllä niin lempeitä etteivät semmoista teekään..

Äänestä

se kirjoitetaan Shih Tzu, kyllä varmaan sopii ison koiran kaveriks sillä ovat pieniä mutta pippurisia koiria;) ainaskin omani!

Äänestä

Oon itse aika skeptinen pienen ja ison koiran yhdessä asumisesta, koska jos iso koira vaik tahtoo leikkiä, niin ei tarvita kuin yks iloinen tassun heilautus ja pikkuinen saattaa olla mennyttä kalua.
Tuttavillani on useampi cotton de tulear ja bichon havanais ja heillä oli myös briardi. Sitten eräänä kauniina päivänä briardi istui yhden cottonin päälle ja ihanalta pikkuiselta meni niskat poikki ja henki sit tietty samalla. Että sillai. Sai briardi lähtä sit muualle asustelemaan.

Äänestä
  • en suosittele nöffit on TODELLA painavia ja isoja entäs jos nöffi kävelee pienen shit tzun päältä se on henki pois! tuolla on tietoa shit tzun hoidosta: http://www.kolumbus.fi/camelle/hoitoohje.htm

    Äänestä

  • nonoonononoon kirjoitti:

    en suosittele nöffit on TODELLA painavia ja isoja entäs jos nöffi kävelee pienen shit tzun päältä se on henki pois! tuolla on tietoa shit tzun hoidosta: http://www.kolumbus.fi/camelle/hoitoohje.htm

    Shih Tzu EI Shit Tzu vaikee nimi tolla rodulla!

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


kokemusta.. kirjoitti:

thih tzusta ison koiran kaverina? Meillä on iso uros nöffi, ja tekisi mieli ottaa sille thih tzu kaveriksi...

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu