MIten jotaa voi hävettää

(((((((((((((((((((((

tuleeko muka huono omatunto kun suomi ei voittanu koko viisuja. Minusta se on ihan kakaroiden puhetta, vittu hävettää!!! vuttu kun hävettää!!!!! olen tosi haluttu ja johonkin ryhmään kuuluva kun häpeän. Haluan kuulua johonkin suurempaan, kun olen niin kovin häpeissäni. Ihmiset haluavat usein kuulua johonkin joukkoon ja mikä nyt helpoin vaihtoehto, on käyttää siihen hyväksi TB:n keikkaa pelgradissa, onhan se iso juttu ja isoihin juttuihin aina tartutaan moittimalla, koska siitä saa raukat huomiota...

5

2612

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielibidee

      pätkääkään. En ole aiemmin kuunnellut TB:ia, koska jostain kumman syystä kaikiltä bändeiltä nousee sinkuiksi aina ne vähiten hienot biisit. Tältäkin bändiltä kuullut tasan Taivas Lyö Tulta ja Missä Miehet Ratsastaa. Ostin kuitenkin Metallitotuus ja Myrskyntuoja levyt ja hitto, täähän on aivan loistava bändi.

      Sehän ei ole Suomen tai Teräsbetonin vika, että loppumaailmalla on surkea musiikkimaku. Ja vielä pahempaa, kyse ei edes ole siitä vaan äänestystulosten takana ihan muut kuin musiikilliset syyt.

    • Hyvä meno

      Hyvä biisi, englanniksi eivät laulaneet ja video oli huono, promoa eivät vaivautuneet paikanpäällä tekemään vaan ottivat aurinkoa sortseissa. Olisi pitänyt vetää linjaa koko pariviikkoa, ja todella ratsastaa, myös harkkojen ulkopuolella.
      Hyvä, ettei voittaneet, olisi taas tv-lupamaksu noussu. Hyvät skabat, hyvä TB, keikalla tavataan.

    • Leifi

      Kivan tuntuisia poikia ja tosissaan olivat. Täytyyhän heidän saada laulaa jos heitä laulattaa!

    • uhbndciund

      Vieläkin hävettää ihan julmetusti, mutta ehkäpä tämä voidaan pian unohtaa. Jos Suomella ei vastaisuudessa ole lähettää parempia edustajia kisoihin, niin parempi ettei sinne lähetetä ketään. Se on kuitenkin positiivista, että kukaan ei ainakaan Teräsbetonia matki tulevissa kisoissa.

      • nytten

        kyllä sinne saa puolestani lähteä vaikka Kilpi, kunhan keikkaavat ennen finaalii yms...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle

      Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle
      Joensuu
      22
      2848
    2. Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen

      Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A
      Kotimaiset julkkisjuorut
      10
      1962
    3. Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?

      Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.
      Puolanka
      54
      1821
    4. Oletko nainen alkanut kammoamaan minua

      Sinua ei näy eikä kuulu, ja ilmeisesti kiertelet tilanteita. Oletko huomannut, että olet vieläkin ajatuksissani luvattom
      Ikävä
      67
      1779
    5. Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen

      Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell
      Kotimaiset julkkisjuorut
      97
      1723
    6. Saako 60 v vielä töitä? Arto Nyberg puhuu suoraan elämästä ilman töitä

      Arto Nyberg täyttää tänään 60 v. Onnea! Nyberg totuttiin näkemään suoran haastatteluohjelman kapteenina vuodesta toise
      Maailman menoa
      121
      1684
    7. Toivoisitko Rakas vielä?

      Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.
      Ikävä
      75
      1493
    8. Keskustelua kasteesta

      You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti
      Kaste
      400
      1255
    9. Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"

      Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta
      Suomalaiset julkkikset
      13
      1224
    10. Ihan pieni näkeminen vaan

      👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥
      Ikävä
      31
      1198
    Aihe