MIten jotaa voi hävettää

(((((((((((((((((((((

tuleeko muka huono omatunto kun suomi ei voittanu koko viisuja. Minusta se on ihan kakaroiden puhetta, vittu hävettää!!! vuttu kun hävettää!!!!! olen tosi haluttu ja johonkin ryhmään kuuluva kun häpeän. Haluan kuulua johonkin suurempaan, kun olen niin kovin häpeissäni. Ihmiset haluavat usein kuulua johonkin joukkoon ja mikä nyt helpoin vaihtoehto, on käyttää siihen hyväksi TB:n keikkaa pelgradissa, onhan se iso juttu ja isoihin juttuihin aina tartutaan moittimalla, koska siitä saa raukat huomiota...

5

2482

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mielibidee

      pätkääkään. En ole aiemmin kuunnellut TB:ia, koska jostain kumman syystä kaikiltä bändeiltä nousee sinkuiksi aina ne vähiten hienot biisit. Tältäkin bändiltä kuullut tasan Taivas Lyö Tulta ja Missä Miehet Ratsastaa. Ostin kuitenkin Metallitotuus ja Myrskyntuoja levyt ja hitto, täähän on aivan loistava bändi.

      Sehän ei ole Suomen tai Teräsbetonin vika, että loppumaailmalla on surkea musiikkimaku. Ja vielä pahempaa, kyse ei edes ole siitä vaan äänestystulosten takana ihan muut kuin musiikilliset syyt.

    • Hyvä meno

      Hyvä biisi, englanniksi eivät laulaneet ja video oli huono, promoa eivät vaivautuneet paikanpäällä tekemään vaan ottivat aurinkoa sortseissa. Olisi pitänyt vetää linjaa koko pariviikkoa, ja todella ratsastaa, myös harkkojen ulkopuolella.
      Hyvä, ettei voittaneet, olisi taas tv-lupamaksu noussu. Hyvät skabat, hyvä TB, keikalla tavataan.

    • Leifi

      Kivan tuntuisia poikia ja tosissaan olivat. Täytyyhän heidän saada laulaa jos heitä laulattaa!

    • uhbndciund

      Vieläkin hävettää ihan julmetusti, mutta ehkäpä tämä voidaan pian unohtaa. Jos Suomella ei vastaisuudessa ole lähettää parempia edustajia kisoihin, niin parempi ettei sinne lähetetä ketään. Se on kuitenkin positiivista, että kukaan ei ainakaan Teräsbetonia matki tulevissa kisoissa.

      • nytten

        kyllä sinne saa puolestani lähteä vaikka Kilpi, kunhan keikkaavat ennen finaalii yms...


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ikävä sinua

      Onkohan sulla ollut sama tunne kuin mulla viimeisten parin päivän aikana, eilen varsinkin. Ollaan oltu ihan lähellä ja k
      Ikävä
      31
      3884
    2. Oletko sä oikeesti varattu?

      Että sen takii ei voida olla tekemisissä?
      Ikävä
      41
      2609
    3. Otavassa tapahtuu!

      Rakennuspalo, yläkerta tulessa. Henkirikosta epäillään. Tiettyä henkilöautoa etsitään, minkä mahdollinen epäilty ottanut
      Mikkeli
      42
      2568
    4. Tulemmeko hyvin

      Toimeen ja juttuun keskenämme? Luulen, että sopisit hyvin siihen ☀️ympäristöön, paljon kaikkea erilaista.♥️mietin tätä s
      Ikävä
      8
      2365
    5. Horoskooppikysely

      Oma ja ikävän kohteen horoskooppi? Sopivatko yhteen?
      Ikävä
      29
      2188
    6. Pitkäaikaiset työttömät työllisyystöillä takaisin yhteiskuntaan

      Vaikka se vähän maksaakin, niin parempi on valtion teettää hanttihommia, jottei yksilöistä tule yhteiskuntakelvottomia.
      Maailman menoa
      303
      2083
    7. Rakas, kerro mulle

      Miltä se tuntuu?
      Ikävä
      38
      1799
    8. Tiedän kuka sinä noista olet

      Lucky for you, olen rakastunut sinuun joten en reagoi negatiivisesti. Voit kertoa kavereillesi että kyl vaan, rakkautta
      Ikävä
      46
      1623
    9. Kesäseuraa

      Kesäseuraa mukavasta ja kauniista naisesta. Viesti tänään mulle muualla asiasta jos kiinnostaa Ne ketä tahansa huoli, t
      Ikävä
      46
      1488
    10. Oletko ollut vihainen, suuttunut tai pettynyt

      johonkin kaivattusi toimintaan?
      Ikävä
      141
      1477
    Aihe