ceedille nyt sitten.(1vuosihuolto)
Viikon päästä sain ajan haluamaani aikaan.
Hinta kaikkineen 334e.(h.suodatin jne.Ilman pissapojan täyttöä tuo hinta tippuu n.vitosen)
Kallista lystiähän tuo on mutta elämä on,kallista.
18tuhatta tyytyväistä kilsaa mittarissa.
Viikon päästä sain ajan haluamaani aikaan.
Hinta kaikkineen 334e.(h.suodatin jne.Ilman pissapojan täyttöä tuo hinta tippuu n.vitosen)
Kallista lystiähän tuo on mutta elämä on,kallista.
18tuhatta tyytyväistä kilsaa mittarissa.
Vastaukset 25
Vanhimmat
Toyotan huolto maksoi 118,60 eur. Elämä on!
huolto tehdään 15 tuhanessa ja hinta on 150-200 euroa. Voihan se olla halvempaa jossain muualla kuin täällä itä-suomessa.
Näin täällä Länsi-Suomessa.
taas 142 euroa täällä itä-suomessa
Toyotalla on 15t km välein huolto joista joka toinen on huiman hintainen öljybvaihto jonka täytteeksi tehdään jäähdytysnesteen tai jarrunesteen vaihtoja ja täytetään täysi pissapoika.
Ne isommat oikeet huollot on ollet 380€ hujakoilla ilman varsinaisia korjauksia joten se siitä halvasta.
Ja onhan autokin 3 kertaa parempi,kuin toyota.
Naaaatitaan ajamisesta.
...ja kaiffarin ensihuolto dieselavensikses maksoi 140e ja äskettäinen samaisen 1huolto 180e elikkäss samois summis liikutaan.
Ceed luovutettin VALMIINA eikä tarvinnut heti kotiin päästyä soitella ensihuoltoaikaa.
Delttan kehittämä lypsävä "kytky" takuu ihan kivasti.
olla aika yksin tääl "sotimas"/sontimas tääl nykyään.Ei taida sunkaan elämäs olla ruusuista kun tää näyttäs olevan sun pääharrastus,raaaaukka.
parantaaksesi kesäîstä rusketustasi.
Tänään stakesin professori ehdotti, että mielisairaalat lopetettaisiin. Ei parane tehdä sitä virhettä, kun meillä näyttää jo keskustelupalstoilla pyörivän pari avohoitopotilasta. Et itse varmaan tajua mutta toi sun mellastaminen ei ole enään normaalia.
Aamu viidestä ilta kymmeneen tulee tasaiseen tahtiin viisauksia palstalle.
Jos tuosta ei kukaan maksa ( muu kuin sossu ) kunnon korvausta, on kyseessä vakavan laatuinen sairaus.
Jotkut samanlaiset tekevät hirmutekoja, tämä viulu onneksi soittelee vain täällä.
Autoja saa ja pitää arvostella, jos Kiassa on ollut sanomista olisi epänormaalia ja psyykkisesti häiriintyneiden hommaa olla kertomatta niistä.
Kialaviululla menee kyllä joskus överiksi mutta Kian arvostelua ei tarvitse lopettaa.
Jos haluaa että auto toimii vielä puolen miljoonan jälkeenkin kannattaa ensihuolto tehdä. Kialla ei taida kukaan tällaisesta edes haaveilla.
onko sitten parempi ajaa ne ekat 1000kilsaa jollain huitsin-nevada öljyl mil auto tulee maahan,mist kukaan ei tiedä mitään/saada luovutuksessa "valmis auto" jonka öly täällä vaihdetaan heti ja laatu tiedossa....
Kilsoja tulee kyllä tämä KIA nielemään siinä mis toyotatkin.
Kialaviulu pakkomielteestäsi,on hyviä lääkkeitä katkeroituneille kaheleille,mainitse myös kellonaika koska täytyy aloittaa mussutus aamuisin 5.24.Keväällä idiooteillahan on tosi vaikeata.
tiedät idioottien vaikeudet kun humalassa tai lääkkeiden vaikutuksen alaisena tuollaista kirjoittelet.
Toyotissa kuten kaikissa muissakin länsiautoissa on asialliset öljyt sisällä kun auto lähtee tehtaalta. Mutta onko Kiassa jotain halpista jos se joudutaan vaihtamaan ennen käyttöönottoa. Onko öljyjen vaihto ennen luovutusta faktaa vai fiktiota?
ollut siellä "lännessä" näkemässä mitä oljyä toyotiin kaadetaan.
Ceedini oljyt vaihdettiin ennen luovutusta enkä väitä että sumpussa kuravettä olis ollut mutta ensihuolloist ja siitä vaivasta ainakin pääsee.
Ja mikä öljynvaihto? Ajoin 20000km ceedillä ennen mitään huoltoa tai öljynvaihtoa, ohjekirjan mukaan. Miksi niitten öljyjen kanssa pitäisi yhtenään plotrata?
oli luultavasti vaihdettu ennen luovutusta vaikkei näht.olla mainittu,minulle nyt satuttiin asiasta kertomaan ja Salossa muutenkin ok palvelu.
Sitähän juuri tuossa olenkin tuonut esille ettei koko ajan läträtä.
täällä saat selville kyseisen liikkeen huollon hinnat
eri automerkeille
ei löydy kaikille uusille merkeille hintoja
mutta voi niitä soveltaa muitten huoltojen hinnaston mukaan.
http://www.huoltoplus.fi/maaraaikaishuolto/laskehuollonhinta/
tällä hintataspolla saat 4 v kuluttua kun myyt yli 000 € enemmän vaihdossa, kun ontakuu eikä liike joudu vastaamaan.
toiseksi,
jos myyt suoraan pois, on myös hyöty tuo tai suurempi,
silloin on helppo mennä uuta valitsemaan,
kun ei tarvi ostaa sitä josta saa parhaan vaihtohinnan.
on koettu tuo, silloin kun mitsulla oli 5v takuu,
kun myin 4v ja 120 tkm lasissa, meni hyvin kaupaksi.
vaihdoin 3 v vanhan ceraton uuteen ceed farmariin bensaan ex 8000e väliä ei millään muotoa saa suoralla rahalla myytyä välirahaa noin pieneksi
vaihdoin 3v vanhan punton uuteen puntoon,
sain lisäksi ilmastoinnin, sekä takaovet, sekä metallivärin
väliraha oli 3200 €.
kyseessä oli siirtymä 2000 puntosta 2003 puntoon, siis toukokuu 2003.