Oon jo 15 ja alkaa toi neitsyys tuntua taakalta. Tuskin pojatkaa haluu panna mitään neitsyitä..
Häpeätkö neitsyyttäsi??
Ninni15
434291
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 43
Vanhimmat
mä ainaki haluisin.
olis vähäkö niiQ siistii korkata joku nätti? tyttö
just neitsyttä tässä haetaan, mutta saattaa tuo etsintä kestää kauan, kun kaikki on vähintään kerran jonkun sänkyyn hypänneet...
ja oon ylpeä neitsyydestäni. Olen päättänyt lahjoit-
taa neitsyyteni hääyönä kullalleni.Hän on 30 vuotias
ja myös neitsyt, eli poikuus tallella! On hienoa, ku elämässä on jotain arvokasta tallessa=).
samaa mieltä olen itsekin, neitsyydestä kannattaa olla ylpeä, samoin olen minäkin ja ajatellut säästäväni seksi asiat myöhemmäksi, sitten kun se on ajankohtaista.
Upeaa, että löytyy muitankin hieman iäkkäämpiä neitsyitä! Itse olen säilyttänyt omaa neitsyyttäni kuin aarretta. Ikää on pian 50, ja naista en ole edes suudellut. Tästä olen hyvin ylpeä. Pitäkää nuoret vain tiukka linja, ja voitte vielä joskus olla yhtä onnellisessa asemassa kuin minä!
kuinkakohan kauan miehesi on vetäny sua nenästä? 30v ja neitsyt...
ooks vähä outo ? mitä onnellista on jos elämäs ei oo rakkautta ? oon vast 13 ja menetin neitsyyden vähä aikaa sitte , enkä häpee ollenkaa !
Ei seksittömyys tarkoita rakkaudettomuutta. Rakastaako neitsyyden saajasi sinua? Tai sinä häntä?
Ongelmana nykyään on se, ettei nähdä seksin ja rakkauden eroa, sekoitetaan seksuaalisuus seksiin jne. Näin saatetaan mitata parisuhteessakin rakkauden määrää ja kun seksiin tulee suvantovaiheita, luullaan ettei rakkaus enää toimi ja erotaan. Jos ihmisillä on jo 13-vuotiaana käsitys, että rakkaus ja seksi ovat synonyyjä ja ettei ilman seksiä voi olla kokenut rakkautta, niin mitä se on aikuisena?
Olen 17 enkä todellakaan häpeä. Ei le mihinkään kiire ja se tulee sitten aikanaan kun oikea ihminen ja tilanne tulee kohdalle. Ei ole mitään hinkua menettää neitsyyttä johonkin kännisekoiluihin.
Yli 90% sun ikäsistä on neitsyt. Miksikäs helvetissä sitä pitäis hävetä?
Mut mä voin auttaa sua kyllä taakassasi...;)
mä oon vielä neitsyt ja en todellakaan häpee sitä ja sit kun eka kerta osuu kohdalle niin ehkäpä se tyttökin ois mielummin neitsyt mun mielestä
Miksi immeeset haluavat vain saada ton neitsyyden pois alta? Että sillä voisi rehennellä toisille? Itse pitäytyisin vielä tässä iässä (olen itse 15v) halailuissa ja pussailussa.
Pojat nimenomaan haluaa neitsyitä!!!
jätkät muka mielummin neitsyn ku tytön joka on kokenu!???! ite oon neitsyt ja hävettää kertoo jätkälle et oon neitsyt. se on niin hirveen kiusallista
Moi :) itse olen jo 40, ja olen vielläkin neitsyt :o Nyt on kevättä rinnassa, nini et kyllä kohta enää ole ;) hyviä odotus hetkiä : ) toivoo: täti-tietävät
Ollaan 21 eikä kontaktia naisten kanssa, ei etten haluaisi, mutta kun en saa.
Odotan vain koskematonta järkevää naista, ja ne on vähissä.
Ja mitä vanhemmaksi menen sitä vaikeammaksi homma käy.
Ei nykyajan ihmisiä nämä asiat edes kiinnosta, tärkeintä on vain sekstata mahdollisimman monen kanssa.
Eli, tuo että tyttö haluaa jonkun pojan viemään neitsyytensä pitäs kyllä olla kunnian ja luottamuksen osoitus. Tuo neitsyydenvienti voi olla aikamoista "räpellystä" Mutta neitsyt pimpissä on aina joku semmonen viehätys kuitenkin..:)
Mutta kyllä mä olisin ikionnellinen jos joku pyytäis viemään neitsyytensä vielä..olen varma että muistaisin sen koko loppuelämäni..kai elän vieklä vähäsen toivossa että niin tapahtuu vielä joskus..
Vai että viisitoistavee ja neitsyys taakka? Mihinhän tää maailma on menossa.
Meikäläiselle tulee tuota ikää tänä vuonna 17, eikä neitsyys vieläkään tunnu taakalta - ja vasta nyt olen alkanut etsiä itselleni vakituista seurustelukumppania.
Ei tässä ole kiire minnekään - eikä sullakaan pitäisi olla, ei vielä ton ikäisenä.
Neitsyys on taakka vasta sitten, kun haluaisi oikeasti seksiä mutta ei pysty kun tavara on niin tiukka ettei immenkalvo anna periksi ei sitten millään! Olen itse jo 22 ja yhä neitsyt vaikka olen useampaan otteeseen yrittänyt immenkalvoa venyttää sekä itse että miehen avustuksella. Himot hyrrää taukoamatta, etenkin nyt kesällä ja masentaa, kun ei vain pysty kunnolla touhuamaan kun tavara ei "pelaa". Ei sitten millään!
nimenomaan haluaisivat että nainen on neitsyt.
Vaan mitenkäs on asia naisilla? Oletan että samaten.
En häpeä.
Mä oon kanssa 15v, neitsyt. Vaikka haluja onkin, niin olen "päättänyt" että odotan vain sopivaa hetkeä. Eli ajattelin luopua neitsyydestäni sitten kun seurustelen jonkun kanssa kenestä oikeasti pidän ja kehen luotan...
Näitä, "tekis vaan mieli hypätä jonkun kans sänkyy" tyyppejä näyttää nykyään olevan aika paljon, mutta itte en ainakaan uskaltaisi harrastaa seksiä jonkun "tuntemattoman" kanssa, tai sellaisen henkilön kanssa johon en luota, ja josta en pidä...
Itselläni ei ainakaan ole väliä onko poikaystäväni poikuus tallessa vai ei. Voi olla että on turvallisempaa olla yhdynnässä kumppanin kanssa, joka on tehnyt sen ennenkin/ on kokeneempi seksissä. Mutta sitten taas olisihan se mukava koeta niin että molemmat ovat koskemattomia. Ja sitten harjoitella ja kokeilla juttuja yhdessä, niin että molemmat ovat lähteneet samalta tasolta, samaan aikaan.
Ymmärsitte tai ette, niin toivon ettei kukaan kiiruhda asioissa turhaan. Sillä ei välttämättä jälkeen päin ajatellessa ole mukavaa että on menettänyt neitsyyden/poikuuden kännissä tai "yhden yön" seksiä harrastaessa.
Että silleen... :D
"Ymmärsitte tai ette, niin toivon ettei kukaan kiiruhda asioissa turhaan. Sillä ei välttämättä jälkeen päin ajatellessa ole mukavaa että on menettänyt neitsyyden/poikuuden kännissä tai "yhden yön" seksiä harrastaessa."
Ja miettiessä, että onkohan raskaana kaverille, jota ei tunne ja jonka kanssa ei tosiaankaan halua viettää perhe-elämää. Taudeista puhumattakaan.
"Itselläni ei ainakaan ole väliä onko poikaystäväni poikuus tallessa vai ei. Voi olla että on turvallisempaa olla yhdynnässä kumppanin kanssa, joka on tehnyt sen ennenkin/ on kokeneempi seksissä. Mutta sitten taas olisihan se mukava koeta niin että molemmat ovat koskemattomia. Ja sitten harjoitella ja kokeilla juttuja yhdessä, niin että molemmat ovat lähteneet samalta tasolta, samaan aikaan."
Kokemattomuus tuskin koskaan on turvariski ja jos kumpikin on kokematon ja tietää sen, pienet kommellukset tuskin haittaavat:). Monien tutkimuksien mukaan etenkin naisilla miehen kokemus ei lisää seksistä nauttimista, vaan nimenomaan turvallisuus, läheisyys ja luottamus. Ja eipä se miehilläkään hirveästi eroa. Toisin väittäjät tosin harvoin ovat eläneet pitkässä parisuhteessa tai harrastaneet seksiä tutun ja turvallisen kumppanin kanssa ja väittävät toista.
Kokemus sen sijaan voi olla turvallisuusriski, koska koskaan (ilman testejä) ei voi olla 100% varma, ettei kokeneemmalla kumppanilla ole sukupuolitautia. Jos kerrankin on harrastanut suojaamatonta seksiä tuntemattoman kumppanin kanssa, niin aina on riski, että tällä on sukupuolitauti. Ne nimittäin saattavat olla oireettomia.
Jos siis jonkun kumppani myöntää harrastaneensa seksiä ilman suojausta tuntemattoman kumppanin kanssa ja haluaisi seurustellessa/liitossa harrastaa sitä myöskin, niin kannattaa käyttää testeissä, ennenkuin suostuu.
http://crap.fi/?i=6160
Touché.
Miksi ihmeessä sitä pitäisi hävetä? Miten ihmiset voisivat tietää oletko vai etkö ole neitsyt? Jos haluat jotain joillekuille todistaa sinun olisi pantava julkisesti todistajien läsnäollessa tai tehtävä julkiseen jakeluun ja levitykseen päätyvä pornovideo. Vain siten voit todistaa ettet ole enää neitsyt (paitsi korkeintaan horoskoopiltasi). Joten missä ongelma? Itseäsikö häpeät? Neitsyyshän menee sitten kun menee, eli kun on se oikealta tuntuva hetki. Se on aivan sama onko sitä silloin 18-vuotias vai 40-vuotias, se ei muille kuulu.
Olen 14 ja haluaisin menettää Poikuuden jollekkin Hyvälle tytölle kuka on neitsyt.
oo ees kivekset vielä laskeutuneet. joten älä unelmoi edes
ootkos poika mistä päin ??
Ite on 19 ja poikuus tallella. Enkä todellakaan aio sitä pois antaa kenellekkään yhden illan jutulle. Nyt seurustellu nykyisen kanssa jo vähän aikaa ja toivon että hän on se yksi ja oikea.
Häpeen poikuuttani vaikka oon 12 vuotias. PANETTAA!!!!!
missäpäin asut? ;) oon 14w tyttö ja haluun päästä eroon neitsyydestäni! :--------)
Vaasassa ;)
en todella häpee :D olen ylpeää
Olen turusta ja 14 vuotias kun kysyit mistä päin oon.
vbn ersd
k
Mitä?! Oon saman ikänen enkä todellakaan häpeä! Mitä hävettävää siin on?
Mitäs sitä omaa horoskooppimerkkiä häpeilemään :D
moi oon siis niiq erno 10v ja m00n niiq viel niiq neitsyt d44... haluisko joku tyttö auttaa????????? tää on siis tosi noloo useimmat kaverit menetti poikuutensa jo enne kakkosluokkaa mut en oo viel ees ollu tytön kans!!!!!!1 oon hesasta päin ilmotelkaa tytöt jos kiinnostaa!!!!!!!1 :))))))))))))))))))
Kuka nyt noin nuoren antaisi panna!!
Me kaikki olemme/olemmme olleet neitsyeitä. Me kaikki.
Itse menetin hiljattain neitsyyteni kohtuullisen pitkäaikaiselle poikaystävälleni. Ikää meillä on 16 ja 17 vuotta. En olisi voinut kuvitellakaan, että olisin halunnut neitsyydestäni eroon muutama vuosi sitten, eka kerta oli paljon hienompi, kun sitä oli saanut odottaa.
En todellakaan häpeä vaan olen ylpeä asiasta.