Miksi Kakkonen

ja sitten haaveilee vuorineuvoksen tiittelistä? Teki jo itsestään pellen ohjelmaan mennessä enkä usko että olen ainoa jolla Tokmanni on boikotissa sen tähden. Näitä turhia "wannabe-vuorineuvoksia" on jo maassamme riittävästi, Sukari, keskinen, Kakkonen, jne. tekisivät töitä liikkeissään eikä lööpeissä!!!!
2150
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Et näköjään tunne Kakkosta, kun noin kirjoitat. Julkkiskuva ei vastaa todellisuutta.

Kakkonen on todella työteliäs mies. Hän on niitä harvoja "vuorineuvoksia", jotka oikeasti tekevät myös arkityötä. Ei hänen rikkaudet ole tulleet laiskotellen.

Ottakaamme oppia!

Äänestä
  • lähti moiseen ohjelmaan? Siitä suomalaiset on sen julkisuuskuvan saanut. Jos LK:ta ei olisi tehty, ei tästä tällaista soppaa olisi tullut. Olenko mielestäsi väärässä???

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


lähti Leijonan kitaan kirjoitti:

ja sitten haaveilee vuorineuvoksen tiittelistä? Teki jo itsestään pellen ohjelmaan mennessä enkä usko että olen ainoa jolla Tokmanni on boikotissa sen tähden. Näitä turhia "wannabe-vuorineuvoksia" on jo maassamme riittävästi, Sukari, keskinen, Kakkonen, jne. tekisivät töitä liikkeissään eikä lööpeissä!!!!

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu