Omakotitalot ylivoimaisesta halvimpia ainakin Vantaalla €/m2 Neukkuläävät ovat tosi kalliita,mulla ei ole varaa asua kolhoosissa,joskus sitten jos rikastun ostan ikioman neukkuläävän ja muutan omakotitalosta sinne tappelemaan muiden osakkaiden kanssa putkirempoista sun muusta tärkeistä asioista....:D
Asuntotyyppi Hintapyyntöjen ka.
Omakotitalot 2194.86 € / m2
Rivitalot 2675.29 € / m2
Kerrostalot
kt-yksiöt 2886.3 € / m2 kt-kaksiot 2276.58 € / m2
kt-kolmiot 2264.21 € / m2
kt: 4 h tai enemmän 2304.13 € / m2
Kaikki asunnot 2370.74 € / m2
Asuntotyyppi Hintapyyntöjen ka.
Omakotitalot 2194.86 € / m2
Rivitalot 2675.29 € / m2
Kerrostalot
kt-yksiöt 2886.3 € / m2 kt-kaksiot 2276.58 € / m2
kt-kolmiot 2264.21 € / m2
kt: 4 h tai enemmän 2304.13 € / m2
Kaikki asunnot 2370.74 € / m2
Vastaukset 9
Vanhimmat
Itsekin ihmettelen mistä ihmiset ovat saaneet päähänsä että omakotitalot ovat kalliita kun tilastot näyttävät ihan muuta?
Suurin osa massasta haluavat kuunnella naarureiden tappelua,poran jyrinää,eläinten meteliä,äänekkäitä tömistelijöitä,huutoa/tappelua,äänekästä naimista ;) jne..."omassa" kodissa(seinät/katto/lattia) 50% omistuksella :)
"Suurin osa massasta haluavat kuunnella naarureiden tappelua,poran jyrinää,eläinten meteliä,äänekkäitä tömistelijöitä,huutoa/tappelua,äänekästä naimista ;) jne..."omassa" kodissa(seinät/katto/lattia) 50% omistuksella :) "
Tuosta ihanuudesta jo maksaakin hiukan extraa per neliö!
Helsinki on asuttamassa 1000 sosiaalitapusta väkisin jonkun seinän taakse.Hih...toivottavasti seinänaapurit nauttii uusista naapureista ja vievät muuttopäivänä itse tehdyn täätekaakun naapurilleen,yläkerran Ramille! muahhahhhaahh
Osuiko arpa kohdallesi?
samat kokemukset on sieltäkin, nääs.
Nim. ei koskaan enää omakotitaloon
Kerrostaloasumisen ihanuutta:yksi mokaa, kaikki kärsii...armeija meininki kolhoosissa.
http://www.hs.fi/kaupunki/artikkeli/Poliisi evakuoi huoneistoja ja päiväkodin aselöydön takia/1135236699770
"Poliisi evakuoi päivällä rapusta yhteensä 20 paikalla ollutta asukasta, joille tehtiin tukikohta Tikkurilan urheilutaloon. Yhteensä lähes 40 talon asukasta joutuu viettämään yönsä poissa kotoa."
Maksan mieluusti kerrostalolisää,tuo osoittaa että ei ainakaan aika käy pitkäksi,aina sattuu ja tapahtuu.Joskus rappukäytävässä muhkea döfis kun joku sattuu kuolla kupsahtamaan ja viruu kämpässään muutaman kuukauden,maksan mielelläni tuostakin neukkulääväextraa!!!
kalliimpi neliöhinta, koskee myös vuokra-asumista.
Tule sitten keskustelemaan lisää kun et saa enää viikkorahaa tikkareihin.
Kyllä yli 4h k on yleensä aina kalliimpi myös neliöhinnaltaan kuin 3h k. Isoissa asunnoissa on usein sauna ja joskus muutenkin vähän luksusta.