Aurinkoinen huomen kaikille!Raittiina tänään...
Keskiviikko 28.0508
Kukkakeiju
10335
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Raittiina alkaa tämä aurinkoinen päivä.
voimaa tuosta, kun jokapävä kirjoitat päiväsi alkaneen raittiina?
kivahan se vaan on jos selviää sillä, että odottaa seuraavaa päivää saadakseen jälleen kiojoittaa olleensa ottamatta.
itselläni on nyt kolmas viikko menossa eikä tee tiukkaakaan.
Ei ole vielä vitutuskaan helpottanut edellisestä kerrasta.
Tämän ja ensi viikon kärvistelen vielä nurkissani, itseäni mollaten(mitä nyt terapeutilla käyn) ja ketumusviikkoja pitäen.
Sen jälkeen alan palaamaan päiväjärjestykseen RAITTIINA.
Kyl kyl.
Kannattaa hankkia antabus kapselit A-klinikan lääkäriltä , niin ei tarvitse taistella viinan houtuksia vastaan, kun asioita, kun miettii ja pyörittelee, retkahtaa varmasti. Kun ottaa säännöllisesti lääkkeet, niin voi keskittyä elämään ja saa uusia ystäviä. Minua lääkkeet auttoi eteenpäin ilman toistuvia retkahduksia "suosittelen".
Ilman Antabusta, se tuo Antabus ei valitettavati vaikuta viinanhimoon millään tavalla, mutta hyvä jos olet sen avulla pysynyt raittiina.
Eipä niin vaan estää ottamisen hetken mielijohteesta, eli ei ole mahdollista ottaa pitää harkita kaksi kertaa ennen kuin. Minua on auttanut elämän kumppani, jolle alkoholi ei ole ollut koskaan ongelma tosin hänkin on täysin raitis, niin on helppo olla.En enään antabusta tarvitse ottaa.
Antabuksia? Milloin lopetit?
lääkkeitä noin puoli vuotta säännöllisesti ja olen pärjännyt ilman reilun vuoden verran tukenani luotettava raitis kumppani alkuun katkaisin putken antabuksilla, mutta se ei toimi pian ollaan lähtökuopissa pitää ottaa lääkkeet säännöllisesti lääkärin ohjeen mukaa, eikä kuvitella, että hallitsen tilanteen.
Raittiina silti.
Antabu on hyvä ns. kainolasuva matkalla raittiuteen.