Ajovalon irroitus golf IV

Onko kukaan irroittanut neloskoppaisesta golffista ajovaloja. Itsellä on päässyt hyönteisiä ja muuta likaa ajovalojen sisälle, puuttuneiden suojusten takia. Joten ajovalot tulisi puhdistaa sisältä.

Onko golffin ajovalo avattavissa siten että ajovalon sisälle kertyneen lian voisi poistaa??
2522
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

klipseillä vaa kii...helppo homma kurkit vaa vähä sinne.

Äänestä

yks tapa puhdistaa kun on irti.

laita lämmintä pyykkipulverivettä, puhdistuu lika lasistakin, heilutelle ja laita puhdasta vettä,

millään ei saa koskea heijastuspintaan, ei miltään.

ole polvillasi ja matalalla, ettet ja kun pudotat ettei mene rikki.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Golffisti kirjoitti:

Onko kukaan irroittanut neloskoppaisesta golffista ajovaloja. Itsellä on päässyt hyönteisiä ja muuta likaa ajovalojen sisälle, puuttuneiden suojusten takia. Joten ajovalot tulisi puhdistaa sisältä.

Onko golffin ajovalo avattavissa siten että ajovalon sisälle kertyneen lian voisi poistaa??

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu