Mikä pyörä naiselle?

Lady-Dee

Onko mitään merkkiä/mallia mikä olisi erityisesti sopiva naiselle?

Taustalla on kevarointia muutama vuosi ja satunnaista moottoripyöräilyä. Nyt tulisi kuitenkin eteen oman pyörän hankinta. Onko vinkkejä?

6

863

    Vastaukset 6

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Mene moottoripyörä liikkeeseen katsomaan erilaisia pyöriä. Se on vähän niinkuin vastakkaisen sukupuolenkin kanssa, se sinun pyöräsi ikään kuin katsoo sinua sillä tavalla oikeasti. Sitten vain katselemaan sen tyyppisiä mopoja joissa hinta/laatu kohillaan ja kokeilemaan.

      • lll

        tässä on sitä jotain..

        http://uralroikka.net/



    • kes63

      Sehän riippuu hyvin paljon siitä, että minkä tyyppisestä motukasta tykkäät ja millaseen käyttötarkoitukseen se tulee.

      Itse ajan toista kesää Triumph Bonnevillellä ja olen aivan myyty. Kyykkä-pyörät kun ei meikäläistä mm. ajoasennoltaan kiinnosta.

      Bonnevillee voin kuitenkin suositella naiselle, koska se on oikeen mukava ajaa ja eikä ole turhan hätänen :)

      • selvä tapaus

        tämähän on selvä tapaus:
        tosimotoristi jos mikä!


    • a.atomi

      ei sun rätkää tarvi hankkia. mä kyl ajelutan sua missä ja milloin vain. WAU!!!

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. 126
      1583
    2. Naisten liian suuret vaatimukset?

      Palstalla näkee usein vlituksia siitä, että naisilla on miehille liian suuria vaatimuksia. Haluankin nyt mielenkiinnosta
      Sinkut
      203
      1016
    3. Johanna Tukiainen oli seonut ja hyökännyt ystävänsä kimppuun.

      Ollut suora lähetys ja repinyt hiuksista ystäväänsä.
      Kotimaiset julkkisjuorut
      151
      665
    4. Olen Aito Narsisti

      Kysykää mitä haluatte liittyen tähän aiheeseen. Joitain kokemuksiani asiaan liittyen voin harkintani mukaan jakaa.
      Sinkut
      232
      546
    5. Mara puhuu narsuista

      Eikö toi ämmä itse ole suurin sellainen?
      Kotimaiset julkkisjuorut
      187
      509
    6. 31
      500
    7. Outo liikkuja

      Tämä tyyppi josta kirjoitettiin Ähtärin Ilmoitustaululla. Joka yritti varastaa auton meijeritieltä. Hän liikkui koulut
      Ähtäri
      11
      454
    8. PÄIVÄN KYSYMYS

      Haluatko SINÄ afkaani-muslimin ministeriksi?
      Kajaani
      184
      452
    9. Onko tämä meidän yhteys

      Vähän liian vaikeaa? Joskus voimakkaatkaan tunteet ei riitä.
      Ikävä
      41
      426
    10. Iso käsi pormestarille hyvin hoidetusta työstä

      Puolangan kunta on siistinyt Paljakan rinteitä kesän aikana – yksi keskeneräinen lakiasia hidastaa vielä rinnekeskuksen
      Puolanka
      18
      403
    Aihe