Kaunissaareen viikonloppuna?? ei muuten mut olisin ryyppyseuraa vailla! Ja mulla on kyllä telttavarastossa aikalailla pontikkaa, jos vaan maistuu? Ps. purjeveneilijät pysykää poissa!!
Moniko menossa...
Aunuksenkarjala
9647
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
meillä on siellä viikonloppuna Suomen tinttaus purjehtijoiden perinteinen ryyppykokous.
purjevene ole enää purjevene kun sahaan maston poikki ja heitän rätit poies.
Peräsinmoottorilla ajelen.....
eli jos masto on sahattu, niin sitten voidaan kaunissaaren porukoihin hyväksyä! tuutko ponulle??
stoorisi ovat yhtä skriinattavia kuin dorgin puujalkavitsi. Onks brenkku skruudannu sun bollan sisällön vai koetatsä Anus olla jotenkin huumorjannu? Mee Jakiksen keskarikuppilaan bamlaa
kaltaistes dorgien kanssa ja spräijää kumilelullas ammeessa kun mamma tsiikaa päälle.
Sillä meni skeidat byysaan, on sammunut Sorbuksesta tai spiidaa mammalle, että miehet kiusii. Voi olla että repii myös anustaan.
Buhahahaa tuolle rupusakille.
Hitto ! Olikos ne sun ponut, sori ku kusin pulloos !
Nii ja jeparit oli kovin kiinnostuneita sun ponuista =)
Että hauskaa viikonloppua sulle...
seilaajan näkökulmasta katsoen tuntuu ihmeelliseltä, että olette pilanneet ilmeisesti sopivan perhematkailun kohteen noin täysin. Onko tuo saari bulsujen kesäsiirtola? Eikö haltijalla ole mitään halua (mahdollisuutta) saada saareen jotain jårjestystä. Rantautumiskielto joiltain porukoilta, alkoholinkäytön valvonta, sanktioiden käyttö koko laajuudessaan jne. Älkääkä viitsikö sanoa, ettei viranomaisella ole keinoja, niitä on rajattomasti.
Onneksi itse liikun välillä Turku-Ahvenanmaa. Meilläkin on tiedossa ongelmapaikat, mahdollisia vaihtoehtoja vaan on enemmän.
pysy sä pelle vaan siel suomen turuuus! äläkä tuu lähellekkään kaunissaarta! voi meinaan käydä turun pojalle hiukan heikosti!!! Heh
Mielestäni on parempi, että sekopäät kerääntyvät yhteen paikkaan jolloin kaupungilla on kauniina kesäiltana rauhallisempaa kuten myös muissa saarissa joita nyt kuitenkin vielä jää perhekäyttöönkin kohtalaisesti.