Miten saisin ravun luottamaan minuun ja tunteisiini häntä kohtaan? Olen huomannut, että kertomalla omista tunteistani saan ravun avautumaan hetkeksi, kunnes taas hän lukkiutuu ja tuntuu unohtaneen kaiken puhumamme. Ahdistus iskeekin päälle ja vahvasti.
Miten löytää tasapaino ravun kanssa niin, että hän tuntee olevansa rakastettu mutta niin, että hän ei ahdistu? Toivooko rapu sanoja vai tekoja uskoakseen todellisiin tunteisiini?
Luottamuksen
3
1168
Vastaukset
- rapunainen...
Mun luottamuksen saa osoittamalla sen teoilla. Sanat on sanoja etenkin jos ei muuten pysty osoittamaan, että välittää.
Yleensä juuri miehillä on kauniit puheet, mutta teot ovatkin sitten aivan jotain muuta..Tai lähinnä se "tekemättä jättäminen".
Tämäkin varmasti yksilöllistä..- rapulaankin
Rapumiehen luottamuksen voittamiseen auttaa ainakin aika sekä peräänantamattomuus. Rapumies ei kestä ailahtelua, vaikka ailahtelee itse.
Häntä kohtaan ei saa olla liian hyökkäävä, hän ahdistuu sellaisesta, mutta liian etäinenkin käytös sekoittaa hänen tunteensa.
Rapumiehellä on voimakas tunemaailma ja hän haluaa olla varma tunteistaan ennenkuin ryhtyy suhteeseen, myös varmuus toisen tunteista on ensiarvoisen tärkeää.
Luulisin, että hän kaipaa hellyyttä, huolehtivia sanoja sekä toisen luottamusta.
- Toinen RapuN
Ole luotettava, pysy aina sanojesi takana. Flirttaile hänelle. Käytä joka päivä hellittely sanoja Kulta, Hani yms. saavat minut ainakin tuntemaan itseni paremmaksi ;)
Pikku asiat: puristus pyllystä ohi kulkiessa, nikkaus toiselta puolelta huonetta, ja kiitä kun toinen on tehnyt jotain ihan perus juttuja... siivonnut, tiskannut, lämmitänyt saunan yms.
Nää toimii varmaan muihinkin naisiin kuin rapuihin :)
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miten Eerolan silmäkuvat voivat levitä muutamassa tunnissa ympäri maailmaa?
Seuraako koko maailma persujen ja erityisesti Eerolan somea reaaliajassa? Edes kansanedustajan itsemurha eduskuntatalos4666614Suomen kansa haluaa Antti Lindtmanista pääministerin
Lindtman on miltei tuplasti suositumpi kuin etunimikaimansa Kaikkonen. Näin kertoo porvarimedian teettämä kysely. http1943946Vain 21% kannattaa Lindtmania pääministeriksi
se on selvästi vähemmän kuin puolueen kannatus, mites nyt noin?1112533Miten löydän sinut
Ja saan sanottua kaiken mitä haluan sinulle kertoa? Ja kuinka kuuntelisit minua sen hetken? Kuinka voin ilmaista sen mit262060Moraaliköyhä S-ryhmä
S-ryhmä on kehystänyt Israel-boikottipäätöksen “ihmisoikeuslinjaukseksi”, mutta toteutus paljastaa sen onttouden: valiko1391476Yöllinen autolla kaahari Heinolan seudulla
Asukkaita häiriköivän nuoren herran autokaahaus keskustelu poistettu, onko jokin hyvävelijärjestelmä käytössä ?791346- 681186
Vaikea tilanne
Hieman kolkuttaa omatuntoa, kun on osoittanut kiinnostusta väärää naista kohtaan. En ymmärrä miten toinen on voinut te801123- 631105
- 471065