ollaan menossa ensi kertaa kemeriin heinäkuussa ja melissa garden hotelliin,onko kellään kokemusta kyseisestä hotellista?
Kemer,melissa garden
Nimetön
2699
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 2
Vanhimmat
Oltiin kyseisessä hotellissa ja hotelli oli tosi kiva (pieni) meillä oli maaparveke, joka oli oiva valinta. Keskustaan hieman matkaa, mutta kävellen taittu hyvin. eli mukava ja siisti hotelli ja henkilökunta mukavaa.
Kaksi vuotta sitten oltiin viikko Melissa Gardenissa Kemerissä. Kaikinpuolin positiivinen kokemus, mukava ja rauhallinen hotelli ja kiva henkilökunta, turistit pääosin pohjoismaista, paljon lapsiperheitä, kuten mekin, mutta myös nuoria pariskuntia.
Pieni jännä yksityiskohta, että hotellin ravintola/baarissa ei käytetty käteistä rahaa eikä luottokortteja kertamaksusta, vaan loman päätyttyä maksettiin kerralla kaikki viikon aikana nautittu ruoka ja juoma. Jos käytäntö siellä edelleen, kannattaa olla tarkka että loppulasku on oikein! (meillä kyllä oli, mutta toinen suomalaisperhe oli sitä mieltä että heiltä laskutettiin liikaa).
Kiva yksityiskohta verrattuna moniin etelänkohteisiin ja hotelleihin, että huoneen siivouksen yhteydessä siivoojat tiskaavat tiskit.
Hotellin sijainti hieman sivussa keskustasta, mutta kohtuullisen kävelymatkan päässä, myös rannalta.
Rannan ravintoloilla on kuljetuspalvelu joka toimii aamusta iltaan. Tulevat hakemaan hotellista pikkubussilla ja palauttavat takaisin, maksutta.
Ranta erittäin kiva, loiva ja hienohiekkainen, kävellen Melissa Gardenista n. 15-20 min omasta vauhdista riippuen (meillä oli hidasta lasten kanssa).
Kannattaa käydä rannalla myös illalla, siellä on upea iltavalaistus!
Hinnat kaikkialla kohtuulliset ja ruoka hyvää.
Kaikinpuolin kiva matkakohde ja hotelli.
Itse suuntaamme myös Turkkiin tänä vuonna, viikon päästä lähtö Alanyaan.
Oikein hyvää Kemerin-lomaa teille, toivottelee Leena perheineen