Johan löytyi viimeinkin totuus siihen paljon puhuttuun pitseria tappeluun. Enää ei kannata vääristellä ja syyttää maahanmuuttajia kun oikeus sanoi sanansa ja siihen pitää uskoa.
Hyvä Hovioikeus!
Kätön Matti
211364
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 21
Vanhimmat
sen enempää totuus. Hovioikeuden tuomion perusteella syyllisiä on molemmissa osapuolissa.
Kun kerran otit nyt vääristelyn puheenaiheeksi, niin muistelepa, mitä aikanaan kerrottiin toisen osapuolen toimesta poliisin paikalletuloajaksi - kaksi tuntia?!
Kannattaa muistaa etä ylempien oikeusasteiden tuomioita ei saa Suomen lain mukaan arvostella. Nyt ei tosin ole aihettakaan. Ei olisi kannattanut hakata maahanmuuttajia,tuli hakkaajille kalliiksi ja mainekin meni.
kaikkien aikojen vitsi.
Sananvapaus!
nämä epäpätevät käräjäoikeuden jäsenet, joiden jälkiä hovioikeus joutui korjaamaan.
syyllisten nimet esiin!
Mihin "epäpätevät käräjäoikeuden jäsenet" ovat syyllistyneet? Menneet tekemään työnsä? Rikkoneet lakia?
ihmeessä kaupungin edustajat valitsivat puolensa jo ennen oikeuden päätöstä, sitä ihmettelen? Syyllisiä oli molemmissa osapuolissa. Kyllä kaupungin pitäisi pysytellä erossa kaiken maailman nakkikioskikahinoista. Tyhmästi toimittu kaupungin edustajat!
"rasistisesta" hyökkäyksestä ei saatu näytettyä toteen sen enempää hovioikeudessakaan. Kaupungin edustajat voivat varmaan siitä huolimatta mennä jatkossakin myötätuntopitsalle pahoinpitelystä tuomittujen valehtelijoiden pitserioihin - äänestäjiään väheksyen.
ryhtyä tuomaroimaan paikallisia tappelun nujakoita. Kaupungin tulee suhtautua kaikkiin asukkaisiinsa tasapuolisesti.
Herrat Kaikkonen ja kepun Kemppainen menivät paikalle tuomaroimaan, esittämään kaupungin puolesta pahoittelunsa tietämättä kuka tapahtumaan oli syyllinen.
Kylläpä tämä yks ja sama tyyppi jaksaa jauhaa täällä sontaa siitä kahakasta. Panisit nimen alle niin kaikki näkisi että sama ihminen se jaksaa jankuttaa jatkuvasti.
Taisit olla niitä hakkaajia. Häpeäisit etkä kirjoittaisi tänne enää riviäkään. Tyhmyydet ei muuksi muutu vaikka kuinka selittelisi.Sama ihminen koko ajan kirjoittelee eri nimi merkeillä ja muka puolustelee ja selittelee.
"Taisit olla niitä hakkaajia."
Tarkoitatko kaikkia hakkaajia vai ainoastaan toisen osapuolen edustajia, onko tässä tapauksessa joku osapuoli ollut mielestäsi vähemmän syyllinen, oikeuden päätöksestä huolimatta?
ilmeisesti katsoivat että on jotain eroa siinä mennäänkö tappelemaan yrittäjän työpaikalle vai tuleeko yrittäjä ystävineen esim. paikallisten kotiin selvittelemään näkökantojaan.
jauhaa sontaa milloin mistäkin ja useimminkaan ei tunnu olevan perillä asioista. Syyttelee muita kirjoittajia pelkkien mielipiteiden perustella milloin mistäkin.
Olet haukkumassa toisia tyhmäksi,olen valmis älykkyystestiin kanssasi.Olet niitä kirjoittajia joka täällä aiheuttaa epäsopua. Niin tunnen sinut henkilökohtaisesti, vaikka tyhmäksi minua väität, päättelykykyä minulta löytyy.
Kirjoittelen tänne hyvin harvin, se tiedoksi Matille.
taidatkin olla ainut joka puolustelee imee ja nuolee noita maahanmuuttajia. Pane itse nimesi alle, kun itket mamujen päältä. Et onneton ymmärrä että mamut sai tuomion hovissakin, ei ainoastaan paikalliset.
Jos tarkoitit minua, edustan hyvin pientä älyllistä vähemmistöä tällä palstalla.
olet ollut aina hyvin mamumyötäinen,sitä en tiedä miksi,ilmeisesti hyödyt niistä jotenkin.
Minä en hyödy mistään mamuista enkä mumusta mutta minä en hyväksy että jotkut paksuniskat ja skinihidit hakkaa viattomia ihmisiä vaikka olisivat minkä värisiä ja mistä tänne tulleet. Hyvä että löytyi laki hakkaajille.Onpahan ainaskin esimerkkinä miten käy kun ottaa lain omiin käsiin.
että myös näitä "viattomia" tuomittiin ihan samalla tavalla ja samoista syistä.