elikkä onkos suunnitelmissa säväyttää? ku meen takas kouluun, mua ei tullaa tunnistaa, ha! oon pysytelly samassa painossa jotai puol vuotta, mut nyt rupes nii vituttaa!! en haluis nähä ketää, ku oon kaikkien mielestä ihan varmasti lihonu. oon kulkenu maailman köysimmissä vaatteissa viimeset pari kuukautta, mut kesän jälkeen...musta ei saa enää mitää irti, mä lupaan sen nyt tässä.
kesää
pukkaa.....
9566
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
mulla on samat suunnitelmat, ku sulla!! Oon hirvee läski nyt.. :( painan 60kg!!! :O ja oon 167cm. noin kaks kuukautta olis aikaa laihduttaa -15kg! onnistuukohan!? PAKKO olis! mitkä on sun mitat?
180 ja 63... 50 kuulostas ihanalta, sinne pyrin aluks. oon varma,että 15 kiloo onnaa, eikä ees tartte ihan superpienel kalorimääräl elää. kuukaudeski pystyy laihtuu 7 kiloo ja syödä jotai:) kylläkyllä... ootan vaan niiin paljo sitä ku menee takas kouluun eikä tartte enää häpee
oot ihanan pitkä, ku pääset sinne 50kiloon niin oot ihanissa mallin mitoissa. haluaisin itekkin olla noin pitkä!:)
oon niin täynnä sitä, että oon iso. ihmiset sanoo usein ISO vaikka sitten tarkottaiski vaan pitkää, ja se kummasti särähtää korvaan:( ni pitäs sitte todellakin olla niin laiha, ettei kukaan sillä isolla voi tarkottaa läskiä.
oon siis oikeesti lihaksikas ja harteikas (hyi), mikä viel lisää sitä ISO-vaikutelmaa.
laihdutin just 9 viikon työssäoppimisen aikana 12 kiloo ja ku menin takas kouluun oli siinä näkemisen arvoisia ilmeitä!
Mua ei tulla enään tunnistaa kesäloman jälkeen. Mä lupaan sen. Haluun herättää katseita koulunpihalla, ja että kaikki ihmettelis. Se olis aivan mahtavaa! Meinaankin aloittaa paaston heti huomenna, sillä kesäloma alkaa, ja aikaakaan ei ole loputtomiin. Tsemppiä kaikille! =)
estä:) kesäkuussa aattelin syödä joku 600 kalorii päiväs, ku on niin paljon treenei (siis ohjattui), mutta hah, heinäkuussa en taida syödä juuri mitään:)
mulla aivan samat suunnitelmat, mä lupaan kans että mua ei meinata tunnistaa elokuun 11. ku koulut alkaa.
Joudutte kaikki osastolle ja letkuihin sitten syksyllä, onnea kovasti.
Niin ja oman viime kesäni perusteella puhun todellakin kokemuksesta.