Kauris

onkin.

Omaa erinomaisuuttaan täynnä oleva ,ihminenkö?

8

2268

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • epäloogista

      olla täynnä jonkun muun erinomaisuutta?

    • herkkä kauris

      on juuri noin.

      Better than the best, harder than the rest etc..

      • yrittää

        loistaa kaikessa, päälimmäisenä päsmärinä.


      • tekemiset
        yrittää kirjoitti:

        loistaa kaikessa, päälimmäisenä päsmärinä.

        ei oikein passaa meille. Minäkin edellytän itseltäni vähintään hyviä suorituksia ja tähtään loistaviin. :)

        Miksi tämän yritteliään kauriin pitäisi mielestäsi siirtyä taka-alalle?


      • siksi että
        tekemiset kirjoitti:

        ei oikein passaa meille. Minäkin edellytän itseltäni vähintään hyviä suorituksia ja tähtään loistaviin. :)

        Miksi tämän yritteliään kauriin pitäisi mielestäsi siirtyä taka-alalle?

        ihan kaikkea ette tekään osaa, tiedä, kykene, ja ihan kaikki ei teille kuulu.
        Joskus on fiksumpaa siirtyä ihan oma-aloitteisesti taka-alalle. Se jos mikä osoittaa henkistä vahvuutta. Ja sitähän teillä "erinomaisilla" kauriilla ei oikeastaan ole lainkaan, kokemuksieni mukaan. Senpä vuoksi teidän pitääkin olla jokapaikassa ensimmäisenä päsmäröimässä. Vahvan ihmisen ei aina tarvitse.


    • huivaan

      ...itsensä kehuskelu menee kauriilla aivan yli. sitä on niin tympiää kuunnella ku tietää ettei asiat niin hienosti ole kuitenkaan.

      • kauriitt

        on liiankin vaatimatonta porukkaa. Saisivat vähän korostaakin itseään, vai kuinka?

        :)


    • cauris

      Mielestäni kauris on ihminen, joka tietää omat vahvuutensa ja heikkoutensa ja on niissä realistinen. Omia vahvuuksia saa arvostaa, siinä ei ole mitään väärää, jos muistaa myös omat heikkoutensa.
      Itse kauriina ainakin tiedän, mikä on minussa vahvaa ja mikä heikkoa. Se kaikki tekee minusta vain ihmisen, ainutlaatuisen, kuten me kaikki olemme. Ei siinä sen kummempaa.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Klaukkalan onnettomuus 4.4

      Klaukkalassa oli tänään se kolmen nuoren naisen onnettomuus, onko kellään mitään tietoa mitä kävi tai ketä onnettomuudes
      Nurmijärvi
      103
      4563
    2. Yleltä tyrmäävä uutinen

      Ylen uutisen mukaan Raamattu on keksitty n. 2600. Putoaako kristinuskolta pohja kokonaan alta pois? https://yle.fi/a/74
      Luterilaisuus
      383
      1335
    3. Missä mustasusi on?

      Suden aloituksia ei ole näkynyt moneen päivään.
      Ikävä
      186
      1062
    4. Pakko kertoa mies

      Äitini tietää, että olen ihastunut sinuun. 😳 halusin että hän näkisi sinun kuvan ja pyysin googlaamaan sinua. Kommentti
      Ikävä
      109
      1052
    5. Sinä vain tulit elämääni

      Ja joku tarkoitus sillä on ollut. Näyttämään mitä olen ja kuinka arvokas voisin olla. Se muutti ja käänsi elämäni suunna
      Ikävä
      86
      950
    6. Millaisia ajatuksia on kaivatusta ja tilanteestanne tänään?

      Kerro omista mietteistäsi tai lähetä terveisiä. Ehkä hän lukee ja lähettää sinulle takaisin omia mietteitään.
      Ikävä
      47
      911
    7. Miten koskettaisit häntä?

      Miten lähestyisit jos hän olisi lähelläsi nyt..
      Ikävä
      64
      891
    8. Riitta-Liisa ja Toni Roponen: Ero! Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa.

      Riitta-Liisa ja Toni Roponen eroavat. Riitta-Liisa Roponen kertoo asiasta Instagramissa. – Talvi on ollut elämäni synk
      Maailman menoa
      11
      882
    9. Mitä ajattelet

      Kaivattusi uskosta tai onko hän uskossa?
      Ikävä
      64
      866
    10. tilitoimistopiirainen huutaa

      mikä tää piiraisen tilitoimistomies oikee on? olin kuullut vaikka mitä huhuja, että ihan valtavan äkkipikanen mies mutt
      Kuhmo
      10
      837
    Aihe