Olisin ostamassa kyseistä autoa, jolla ajettu 150000 km. Kaikki huollot tehty asianmukaisesti, uutta mm. akku, tuulilasi ja pakoputki. Onko jollain kokemuksia kyseisestä mallista? Onko tyyppivikoja ja millasia korjauksia edessäpäin ja paljon kyseisellä tekniikalla pystyy ajamaan ilman koneen avausta? Miten auto käyttäytyy talvella kovilla pakkasilla, onko ollut ongelmia? Eli jos jollakin olisi tietoa niin olisi kiva kuulla kommentteja..
civic 1.4 -96
ana
3349
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 3
Vanhimmat
Kokemusta on viikon ajan, tosin en ole varma oliko se nyt -96 vai -97 mallin civic. Samahan se on, sillä samaa korimallia ne kuiteskin oli. Viikossa nyt ei paljon mitään kokemusta saa, mutta ei mitään ongelmia ilmenny. Urat haki asfaltti teillä aika hyvin, joka johtunee kuitenkin siitä, että oli madallettu ja matalaprofiilirenkaat. Tyyppivikoja sun muita voi käydä vaikka kyseleen tuolta: http://www.dynamiitti.com
Mitä oot ostamassa 5 ovinen on tehty englannissa ja ainakin alussa niissä oli ongelmia. 3 ja 4 ovinen(Japani) ei ongelmia, itsellä -96 3 ovinen ajettu 215tkm eikä ongelmaa niillä ajaa tollanen 350-400tkm ennenkuin kone täytyy avata ehkä enemmänkin
nim. 5 hondaa omistanut
eli menin nyt ostamaan kyseisen auton ja malli oli 3 ovinen.. hyvin on tähän asti ainakin toiminu toiv. myös jatkossa! oon pari päivää ajanu nyt civicillä ja täytyy sanoa että on paras auto millä oon ajanu. kääntyy hyvin parkkiksella, vakaa maantiellä yms.. eli ei voi muuta kun suositella muillekkin!