Mulle ois tulossa kk. mäyräkoiran pentu, mutta en oo keksiny vielä mitään muita hyviä nimiä kun Mauri! Paljon oon selaillu netissä, mutta kun ei löydy sellasta iskevää ;( Joku K:lla tai M:llä alkava ois hyvä.. Auttakaa! Pentu tulee kylläkin vasta enskuun loppupuolella, mutta silti.
Apua
9
540
Vastaukset
- totanoin...
kaapo, leevi, matti, metri, nakki, karri, molli, metris, kippi, mirtsu, miro, mikkis, mikki,max, morits, miki,... tossa jotain. kerro sitten, mikä tuli nimex.
- on nyt
ihan selvä Maukka-Mäykky, jotta että Mauri Maukkanen on oikein hyvä!!!
- la.ra
Tai Matti?
Mulle jos tulisi karkkarimäykky niin sen nimeksi laittaisin varmaan Armas tai Nunnu, ulkonäöstä ja luonteesta riippuen. Jos taas otan toisen pitkäkarvaisen joskus niin siitä tulee Arno.
Muita mieleeni tulevia nimiä ovat Kale, Kerkko, Klasu, Musti (jos värissä mustaa), Manu tai Mauno. - elli3
esim. Frans: kustumanimi Ransu (Karvakuono)
- pentucoming
Joo, kivoja nimiä. Klasu & Ransu olis aika hyviä! pitää miettiä ;)
- elli3
pentucoming kirjoitti:
Joo, kivoja nimiä. Klasu & Ransu olis aika hyviä! pitää miettiä ;)
Meillä pentu on Elli (Karvakuono) ja hänhän on sen Pikku Kakkosen Ransun pikkuserkku... :)
- ja olemus ratkaisee
elli3 kirjoitti:
Meillä pentu on Elli (Karvakuono) ja hänhän on sen Pikku Kakkosen Ransun pikkuserkku... :)
Meidän mäykyt ovat saaneet nimensä joko kennelnimeä mukaellen, tai sitten pentu kertoo omalla olemuksellaan oman nimensä. Mikä pentusi virallinen nimi on?
Ei kait nimellä niin kiirettä ole, etteikö pentu ehtisi kotiin tulla ja tutustuessasi siihen paremmin ehdit antaa juuri sille sopivan nimen?
Onnea uudesta perheenjäsenestä!
- Niko_mäykkä
KYÖSTI ois huippu!
- Mäykkiksenomistaja
Eetu olisi paras poikakoiralle.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Miksi persuilla ei ole firmoja?
Kuten vasemmisstolaisilla, esim. Sannalla MA\PI. Eikö ole aika erikoista?837121Persut hommasivat Suomeen 35 000 pientä lasta v. 2015
Onko Riikka Purra nyt tavoittelemassa tätä samaa historiallista persujen utopiaa? Purram kaksinaamaisessa pelissä vaadit267073Purran tuhoja tuskin saadaan koskaan korjatuksikaan
Purra on aiheuttanut Suomen taloudelle karmaisevat tuhot. Sen lisäksi Purra on ajanut myös suuren osan Suomen kansasta k1166198Persujen kaksoisstandardit: Räsäsen uhkailu paha, Virran uhkailu hyvä
Tässä taas nähdään kuinka kaksinaamaista porukkaa persut ovat. Mitäs persut tähän?455414Miksette persut irtisanoudu Kirkin lausunnoista?
Kirkhän muun muassa vaati raiskattuja naisia pidättäytymään abortista ja vaimoja alistumaan aviomiestensä tahtoon. Mik845248Demarikultin uhri kertoo
Demarikultin uhri kertoo: “En saanut mennä edes suihkuun ilman lupaa” – Seksuaalisen hyväksikäytön uhri kertoo vuosistaa635215Miksi vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa?
Vasemmistolaiset eivät omista yhtään firmaa joka työllistäisi ihmisiä. Miksi? No siksi, että jos vasemmistolainen perus405108Sanna valittiin Euroopan huonoimmaksi pääministeriksi
Sannan kaudella Suomi oli ainut maa missä bkt laski. Kannattaa huomata, että luvut valitsi Sannan huonoimmaksi. Ihmiset274605Purran vuoro kiihoittua Lepomäen sääristä
"Ulkoministeri Elina sanoo, ettei muuta pukeutumistaan sen mukaan, kenet tapaa, ja että hän ei suostuisi peittämään kasv183481Vasemmistolaiset paskat eivät nousseet seisomaan kun Akaan kaupunginvaltuusto
vietti hiljaisen hetken Charlie Kirkin muistoksi https://www.aamulehti.fi/uutiset/art-2000011523016.html3003400