Suomi ja Venäjä sopivat strategisen puolustusliiton keskenään.
Lähitulevaisuudessa taistellaan energiavaroista.
Nyt Venäjä tarjoaa meille kättään, pääsisimme maailman rikkaimman maan huomaan kuin olimme Tsaarin aikana kukkaiskedossa.
Ehdoton EI natoon vouhottajille, ja NATO faneille potku munille! Ulos ne pahimmat ulkomaalaiset vouhottajat.
Venäjä! Älä jätä suomea yksin, et ole sitä tehnyt koskaan ennen.
Sputnik-ilta 9.10. Lähde mukaan!
http://www.venajaseura.com/?sc=4906&sc2=4929&sc3=5094
Lähitulevaisuudessa taistellaan energiavaroista.
Nyt Venäjä tarjoaa meille kättään, pääsisimme maailman rikkaimman maan huomaan kuin olimme Tsaarin aikana kukkaiskedossa.
Ehdoton EI natoon vouhottajille, ja NATO faneille potku munille! Ulos ne pahimmat ulkomaalaiset vouhottajat.
Venäjä! Älä jätä suomea yksin, et ole sitä tehnyt koskaan ennen.
Sputnik-ilta 9.10. Lähde mukaan!
http://www.venajaseura.com/?sc=4906&sc2=4929&sc3=5094
Vastaukset 7
Vanhimmat
Ära muretse ennast halliks. Kui tuleb viisavabadus, küll siis Noor Kaardivägi teille appi ruttab. :))
Istu ja odota kohtaa pätkähtää.
Kuulkaas nyt lapselliset hölmöt. Viro oli pakolla miehitettynä mukana tuossa "paratiisissa" nimeltä Neuvostoliitto ja Viron kansa ei tule enää koskaan palaamaan siihen tunkioon takaisin.Tämä sama koskee meidän kotimaatamme Suomea myös. Suomi ei tule enää koskaan osaksi tuota kehitysmaata.Koittakaa nyt älytä että tuo propaganda on turhaa ja voitte aivan hyvin muuttaa itse sinne asumaan ei se kiellettyä ole!.Äidillisen venäjän helmoissa voitte sitten elää ja meilläkin on ilma raikas kun paskanpuhuminen jää vähemmälle!Tämän foorumin tarkoitus on muuten keskustella viron asioista joten Soovitan teile kes siin oma rumalust näitavad ning venelasi kiitavad Tõmmage uttu!
virolaiset ei halua keskustella viron asiosta.
tässä esimerkkejä viron asioista, joista täällä ei haluta keskustella
- viron talous on niin arka aihe, että verenpaineet nousee virolaisilla heti liian korkeaksi.
- esim. viron presidentin t.h.ilveksen syntyperästä ei haluta keskustellla, vaikka se on erittäin mielenkiintoinen aihe. sehän kuvastaa, kuinka hyvät suhteet virolaisilla ja venäläisillä todellisuudessa on, vaikka muuta väitetäänkin. miehittäjän tekemät vääryydet on ilmeisesti unohdettu ja annettu anteeksi, kun presidentiksikin valitaan puoliksi venäläinen (?).
- virolaisten maine suomessa on myös aihe, joka ärsyttää viroaisia erittäin paljon. erilaisten työkalujen mainitseminen (esim. sorkkarauta) samassa lauseessa tuntuu heti johtavan vääriin johtopäätöksiin...
kysyisinkin, mistä viroa koskevasta aiheesta täällä voi keskustella? säästä?
Onneksi meidän Tarja ihaili Neusostoliittoa. Suomelle se on kunnian asia, eikä arka aihe. Eteenpäin, towerit! Alas usanistit kuten Ilves.
Muun muassa DDR:n tunnustamiskomitealaiset, kuten Halonen, tekivät historiaaa!
Eestlastel pole kombeks võõra maa ning oma maine kaotanud suoli24 foorumis sellest rääkida, sest see oleks sama kui vasikaga võidu joosta.
Mida eestlased asjast arvavad, saad teada alles siis, kui nendega sõbrustad.
Selleks aga te pole võimelised, kuna teie viha eestlaste vastu on suurem kui teie ahtake maailmapilt.
haistakaa paska! Venäläiset ovat tuhoamassa omaa kulttuuriansa ja identtiteettiänsä siinä ohessa. Venäjähän suorastaan amerikkailaistuu. Menköön rahoinensa helvettihi