Työkkäreistä jengi pihalle

Kolmas sivu:

http://194.188.93.116/cgi-bin/mediaweb10#
6549
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 6

Vanhimmat

Mitä sä hourit. Siellä mitään työkkäristä ollut.

Äänestä
  • Ainakaan Helsingin työvoimatoimistoon ei ole viimevuosina otettu muita kuin määräaikaisia, vaikka olisi virka vapautunut.

    Valtiolla on käynnissä "tuottavuusohjelma", jossa on tarkoitus karsia kaikkia valtion paikkoja.

    Työvoimatoimistoissa meitä on peloteltu jopa sellaisilla luvuilla kuin "ehkä jopa 40%" vuoteen 2015 mennessä.

    Valtion tapa hoitaa tällaiset asiat on kuitenkin sikäli fiksu että tuskin ketään ollaan irtisanomassa, vaan määräaikaisia ei enää jatketa eikä eläkkeelle jääneiden tilalle oteta uusia...

    Työvoimatoimistoja vakavempi paikka on kuitenkin se, että tämä valtion lanseeraama "tuottavuusohjelma" (kiitos Kokoomukselle) koskee myös palomiehiä ja poliiseja.

    Yhteiskunnastamme on tulossa todella turvaton paikka, mutta saadaanhan suurituloisille veronalennuksia ja voittoja tekeville monikansallisille jättifirmoille tukiaisia.

    Äänestä

  • Tosta linkistä valitse "näköislehti", sitten "arkisto" ja lehti "28.5". Ja kolmas sivu.

    Pitäisi löytyä nyt.


    http://www.helsinginuutiset.fi

    Äänestä

olisi kammattava tiheäpiikkisellä.

Toimintoihinsa nähden työkkärissä on käsittämättömän paljon jakkarantäytteitä!

Kaikista virastoista yli 50:set kankaalle ja tarvittaessa hekemaan työpaikkaansa samalta viivalta nuorempien kanssa.

Sanoo yks 64-vuotias jolla on työkkäristä, kelasta ja verovirastosta masentavia kokemuksia.

Äänestä
  • Mainitut virastot voi kokonaan lakkauttaa. Jokainen pärjätköön omillaan tai kunnan sosiaalitukea tarvittaessa. Siellä mukavia tätejä.

    Vain toimeentulotuki/eläke jätetään. Kaikki muut tuet pois.

    Äänestä

  • Kaikki pois kirjoitti:

    Mainitut virastot voi kokonaan lakkauttaa. Jokainen pärjätköön omillaan tai kunnan sosiaalitukea tarvittaessa. Siellä mukavia tätejä.

    Vain toimeentulotuki/eläke jätetään. Kaikki muut tuet pois.

    on se köyhän raha teille rikkaile ongelma

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


.A. kirjoitti:

Kolmas sivu:

http://194.188.93.116/cgi-bin/mediaweb10#

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu