Millainen on Mäntylä asuinalueena? (sivakan/vvo:n vuokratalot) minä ja kaksi koiraa haemme asuntoa, jossa olisi luontoa lähellä ja rauhallinen paikka asua, olisiko Mäntylä sellainen?
Mäntylään
ehkä voisin muuttaa..
5544
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Luulis tyhmemmänkin jo tajuavan ettei kerrostalo ole koiran paikka asua!!
Eihän se koira sitä tiedä asuuko kerros vai omakotitalossa! Liikuntaa harrastetaan ulkona ei sisällä ja omani eivät ole herkästi haukkuvaa sorttia.
sivakan asunnot on kyllä kivoja. Ja ainakin se talo missä olen vieraillut kahdessa eri huoneistossa on siistejä ja hyvän kokoisia (kaksioita). Tässä talossa ei ainakaan mitään meteliä ole kuulunut. Jos tykkää asua "mettän keskellä" niin kannattaa muuttaa mäntylään. Itekki voisin mutta kun asun mieluiten keskellä keskustaa.
sulla menee kaikki päin mäntyä!! Postimestarintie on pahin!
Lienet jo muuttanut?! Mutta vastataan silti..
Itse olen asunut pari vuotta Mäntylässä yksityisen vuokrakämpässä ja olen tykännyt. Ainaskin tämän taloyhtiön asiat on hyvin hoidettu, ei mitään ongelmia.
Mikä parasta, ei ole sitä paikallispubia, niin ei juopotkaan parveile täällä!
Ja kaupunkiinkin soppeli matka. :)