Hoopovesi olis

kun haapavesi se kuvais tätä paikkaa paljon paremmin eikä sotkettas haapajärveen niin usein hoopoveessä ois sitä omaperäisyyttä mitä meissä ihmisissäkin on eli täys kymppi olishan se mukava kuulla mitä hoopolassa taas tapahtuu ja asua hoopona muiden hoopojen joukossa.
2176
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

haapavetenä ja ruvetaan puhumaan hoopojärvestä, se jotenkin sopii niille paremmin.

Äänestä
  • vastaa tusinaa pienipirristä miestä lukekaapa haastattelu tämän päivän kalajaskasta

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


paljon parempi nimi kirjoitti:

kun haapavesi se kuvais tätä paikkaa paljon paremmin eikä sotkettas haapajärveen niin usein hoopoveessä ois sitä omaperäisyyttä mitä meissä ihmisissäkin on eli täys kymppi olishan se mukava kuulla mitä hoopolassa taas tapahtuu ja asua hoopona muiden hoopojen joukossa.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu