golf variant ajovalonpesimet

Löytyykös uudesta variantista ajovalonpesimet? Ja jos löytyy niin miten ne toimii? Varustelistan mukaan sellaiset pitäisi olla kaikissa varustetasoissa mutta en sellaisia onnistunut löytämään/käyttämään.
2442
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

ajovalot päälle ja kokeile sitten uudestaan

Äänestä

on piilossa puskurissa ja ponnahtaa sieltä ylös. Ajovalojen pitää olla ns varsinaisessa ajovaloasennossa (kytkin oikealle käännettynä), ei ruiki alennetun jännitteen päivävaloilla...Vedä vasenta viikseä itseesi päin niin ruikkii...Ajovaloasennossakaan ei ruiki automaattisesti joka kerta lampuille (tuulilasille toki aina)...Syy: pesunestettä säästävä toimintatapa...

Äänestä

Kommentoi aloitusta


hukasa kirjoitti:

Löytyykös uudesta variantista ajovalonpesimet? Ja jos löytyy niin miten ne toimii? Varustelistan mukaan sellaiset pitäisi olla kaikissa varustetasoissa mutta en sellaisia onnistunut löytämään/käyttämään.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu