valaanrasva ei ole kauniin näköistä, olisivat edes ruskettaneet läskejään. Ei muuta kuin ulos ja lenkille, 2 tunnin lenkki päivässä pitää läskit kurissa.
Läskit taas esiin kun on kesä
15
656
Vastaukset
- läskiä
kyllä mua alkaa oksettaa läskien näkeminen.
- ei sille mitään
voi. Läskiperse yököttää.
- toisen?
Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!
- kauhean näköistä
toisen? kirjoitti:
Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!
ja se on aivan itsestä kiinni millaiset makkarat on vyötärollä.
- Anonyymi
Ylilihavuus voi johtua monesta syystä: mm. geeniperimästä, jolla on suuri merkitys, huono aineenvaihdunta ym. Jotkuthan ovat ikuisia laihduttajia, mutta tuloksia ei vain näy missään. Liikunnankin tulisi olla jo lapsena opittu tapa, jotta sen harrastaminen myöhemmällä iällä olisi itsestään selvyys. Reippaasti vain ylös, ulos ja lenkille.
- ylensyömistä
Läskiperseet pois kadulta ja laihduttamaan. Joilla on on painoindeksi puolet suurempi kuin normaali laihduttamaan vaan.
- Anonyymi
palstalaiset kirjoitti:
painoindeksiä laskemaan! http://www.tohtori.fi/?page=2381134
Vitun selluliittiläskit, hävetkää, kun osaatte!!
- Anonyymi
Kenekään lihavuus ei saisi olla ongelma ulkopuolisille siihen asti, kun ylipainoinen itse on tyytyväinen olotilaansa. Tyytyväisyys tarkoittaa sitä, että hyväksyy itsensä sellaisena kuin on ja arvostaa sekä itseään että myös muita sellaisena kuin kukin on. Luulin pitkään, että lihavia kiusataan, mutta totuus valkeni jo parikymppisenä ensimmäisessä työpaikassani ja vapaa-aikana aivan toisenlaiseksi - ja myöhemmin myös toisessa työpaikassa. Kokemuksesta voin kertoa, että todella epämiellyttävä ulkonäkö ylipainoineen ei kyllä sillä kohene, jos henkilö osoittautuu vielä lisäksi kateelliseksi ja ilkeäksi/ umpikieroksi toisen selän takana paskan levittäjäksi/ juoruilijaksi.
- Anonyymi
Satavuotiaiksi eläviä yhdistää normaalipainoisuus, lihavia satavuotiaita ei ole.
- Anonyymi
Niinpä, jos heitä yleensä on kovinkaan monta.
- Anonyymi
Ja ne luisevat ihmiset paljastavissa vaatteissa, onko parempi? Kuka täällä on täydellinen ulkomuodoltaan ja niin kaunis että kaikki ihailevat ? Kaunis ihminen jolla ruma sisus vai tavis punkero jolla kaunis sielu?
Moni sanoo ettei välitä ulkonäöstä mutta totuus on toinen. Joten miksi on paljon sinkkuja? Varmaan liian korkeat kriteerit. Varsinkin ulkonäön suhteen. Varsinkaan jos itsekään ei ole mikään hottis. - Anonyymi
Nuorella naisella fyllingit ovat mielestäni hottia, pullea viivaa on jotenkin vaan niin herkullinen. Vanhemmissa naisissa taas iskee solakkuus. Melkoinen dilemma, eikö?
Liikunnalla ei ole kovinkaan suurta merkitystä hoikkanan pysymisessä, se lähinnä pitää ihmiset poissa herkkujen äärestä. Syöminen on merkitykseltään se tärkein asia. Itse olen pahasti sokerikoukussa, sokerikoukun laukaisuun riittää pelkästään leipä tai kaupan lihapullat, jossa on riittävästi (liikaa) hiilareita. - Anonyymi
Ei ne läskit, mutta ne 17-19 lasta imettäneen naisen riipputissit....
Elämänhalu menee, kun niitä näkee - Anonyymi
Keksipä joku aloituksen tälle palstalle !!! Taisi lipsahtaa väärään "loksaan" ???
Tosin vl.-palstalla tieten uskonsuunnasta johtuen ajoittain naiset "pulskistuu", tuloksena on sitten lapsi, mutta aika paljon useampi kumminkin synnytyksen jälkeen hoikistuu ! Toistaiseksi ne naiset vaan synnyttää, mutta näkeehän noita pulskia miehiäkin, "kaljamahoineen" , enempi pysyvää sorttia se heillä on tuo "maallinen hyvä"
luitten ympärillä ja useimmiten ne miehet eivät kuulu vl.-porukkaan, muotoineen!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Joensuun kaupunki levittelee tonttitietoja Keskisuomalaiselle
Sähköposteja ja tonttitietoja levitellään mm. Pasi Koivumaalle263214Tiesitkö tätä ex-miehistä? Noriko Salo jysäytti yllätyspaljastuksen
Noriko Salo ja ex-F1 kuski Mika Salo olivat naimisissa v. 1999-2022. Kirsi Salon ex-mies puolestaan on muusikko Sammy A122359Kuka? Riehui valtuuston kokouksessa tänään ?
Onko puolangan puolesta porukkaa. Vaikuttaa siltä. Sairasta.762252Huh, huh! Sofia Belorf ei ole itse pessyt hiuksiaan kolmeen vuoteen
Sofia Belorf elää ökyelämää Dubaissa. Sofian arjessa kulta, raha ja luksus ovat vahvasti läsnä. Luksuselämään tottuneell1051991Toivoisitko Rakas vielä?
Haluaisitko vielä? Uskoisin osaavani näyttää sinulle, kuinka ainutlaatuinen nainen olet.761643Ihan pieni näkeminen vaan
👋 ja minä olisin valmis jo vaikka mihin sun kanssa. Nämä on näitä.. 🤫🫣😘💥451489Sointu Borg tilittää - Ei suostu enää tähän työhön: "Katastrofi"
Sointu Borg on mediapersoona, joka löi itsensä läpi Diili-realityssä. Borg on monipuolinen tekijä: mediapersoona, juonta221406Keskustelua kasteesta
You tubessa kaksi pappia keskustelivat kasteesta ja kritisoivat raamatullista uskovien kastetta. Toinen heistä yritti4001295- 1191159
Tulipalo viimeyönä
Olipa ikävä kuulla tämä tulipalo, nyt on jatkuvasti asuinpaloja.Grillikausi alkanut.Grillit pois parvekkeilta ja asuntoj151116