Läskit taas esiin kun on kesä

yleistä

valaanrasva ei ole kauniin näköistä, olisivat edes ruskettaneet läskejään. Ei muuta kuin ulos ja lenkille, 2 tunnin lenkki päivässä pitää läskit kurissa.

15

604

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läskiä

      kyllä mua alkaa oksettaa läskien näkeminen.

    • ei sille mitään

      voi. Läskiperse yököttää.

      • toisen?

        Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!


      • kauhean näköistä
        toisen? kirjoitti:

        Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!

        ja se on aivan itsestä kiinni millaiset makkarat on vyötärollä.


      • Anonyymi

        Ylilihavuus voi johtua monesta syystä: mm. geeniperimästä, jolla on suuri merkitys, huono aineenvaihdunta ym. Jotkuthan ovat ikuisia laihduttajia, mutta tuloksia ei vain näy missään. Liikunnankin tulisi olla jo lapsena opittu tapa, jotta sen harrastaminen myöhemmällä iällä olisi itsestään selvyys. Reippaasti vain ylös, ulos ja lenkille.


    • ylensyömistä

      Läskiperseet pois kadulta ja laihduttamaan. Joilla on on painoindeksi puolet suurempi kuin normaali laihduttamaan vaan.

      • palstalaiset

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kenekään lihavuus ei saisi olla ongelma ulkopuolisille siihen asti, kun ylipainoinen itse on tyytyväinen olotilaansa. Tyytyväisyys tarkoittaa sitä, että hyväksyy itsensä sellaisena kuin on ja arvostaa sekä itseään että myös muita sellaisena kuin kukin on. Luulin pitkään, että lihavia kiusataan, mutta totuus valkeni jo parikymppisenä ensimmäisessä työpaikassani ja vapaa-aikana aivan toisenlaiseksi - ja myöhemmin myös toisessa työpaikassa. Kokemuksesta voin kertoa, että todella epämiellyttävä ulkonäkö ylipainoineen ei kyllä sillä kohene, jos henkilö osoittautuu vielä lisäksi kateelliseksi ja ilkeäksi/ umpikieroksi toisen selän takana paskan levittäjäksi/ juoruilijaksi.

    • Anonyymi

      Satavuotiaiksi eläviä yhdistää normaalipainoisuus, lihavia satavuotiaita ei ole.

      • Anonyymi

        Niinpä, jos heitä yleensä on kovinkaan monta.


    • Anonyymi

      Ja ne luisevat ihmiset paljastavissa vaatteissa, onko parempi? Kuka täällä on täydellinen ulkomuodoltaan ja niin kaunis että kaikki ihailevat ? Kaunis ihminen jolla ruma sisus vai tavis punkero jolla kaunis sielu?
      Moni sanoo ettei välitä ulkonäöstä mutta totuus on toinen. Joten miksi on paljon sinkkuja? Varmaan liian korkeat kriteerit. Varsinkin ulkonäön suhteen. Varsinkaan jos itsekään ei ole mikään hottis.

    • Anonyymi

      Nuorella naisella fyllingit ovat mielestäni hottia, pullea viivaa on jotenkin vaan niin herkullinen. Vanhemmissa naisissa taas iskee solakkuus. Melkoinen dilemma, eikö?
      Liikunnalla ei ole kovinkaan suurta merkitystä hoikkanan pysymisessä, se lähinnä pitää ihmiset poissa herkkujen äärestä. Syöminen on merkitykseltään se tärkein asia. Itse olen pahasti sokerikoukussa, sokerikoukun laukaisuun riittää pelkästään leipä tai kaupan lihapullat, jossa on riittävästi (liikaa) hiilareita.

    • Anonyymi

      Ei ne läskit, mutta ne 17-19 lasta imettäneen naisen riipputissit....
      Elämänhalu menee, kun niitä näkee

    • Anonyymi

      Keksipä joku aloituksen tälle palstalle !!! Taisi lipsahtaa väärään "loksaan" ???
      Tosin vl.-palstalla tieten uskonsuunnasta johtuen ajoittain naiset "pulskistuu", tuloksena on sitten lapsi, mutta aika paljon useampi kumminkin synnytyksen jälkeen hoikistuu ! Toistaiseksi ne naiset vaan synnyttää, mutta näkeehän noita pulskia miehiäkin, "kaljamahoineen" , enempi pysyvää sorttia se heillä on tuo "maallinen hyvä"
      luitten ympärillä ja useimmiten ne miehet eivät kuulu vl.-porukkaan, muotoineen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Laitetaas nyt kirjaimet tänne

      kuka kaipaa ja ketä ?
      Ikävä
      93
      8028
    2. Pieni häivähdys sinusta

      Olet niin totinen
      Ikävä
      40
      3852
    3. Lähetä terveisesi kaipaamallesi henkilölle

      Vauva-palstalta tuttua kaipaamista uudessa ympäristössä. Kaipuu jatkukoon 💘
      Ikävä
      102
      1906
    4. Missä olet ollut tänään kaivattuni?

      Ikävä sai yliotteen ❤️ En nähnyt sua tänään söpö mies
      Ikävä
      24
      1310
    5. Taas ryssittiin oikein kunnolla

      r….ä hyökkäsi Viroon sikaili taas ajattelematta yhtään mitään https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000011347289.html
      NATO
      32
      1143
    6. Valtimon Haapajärvellä paatti mäni nurin

      Ikävä onnettomuus Haapajärvellä. Vene hörpppi vettä matkalla saaren. Veneessä ol 5 henkilöä, kolme uiskenteli rantaan,
      Nurmes
      31
      1079
    7. Vanha Suola janottaa Iivarilla

      Vanha suola janottaa Siikalatvan kunnanjohtaja Pekka Iivaria. Mies kiertää Kemijärven kyläjuhlia ja kulttuuritapahtumia
      Kemijärvi
      11
      865
    8. Rakastuminenhan on psykoosi

      Ei ihme että olen täysin vailla järkeä sen asian suhteen. Eipä olis aikoinaan arvannut, että tossa se tyyppi menee, jonk
      Ikävä
      53
      847
    9. Olisinko mä voinut käsittää sut väärin

      Nyt mä kelaan päässäni kaikkea meidän välillä tapahtunutta. Jos mä sit kuitenkin tulkitsin sut väärin? Se, miten sä käyt
      Ikävä
      31
      812
    10. Känniläiset veneessä?

      Siinä taas päästiin näyttämään miten tyhmiä känniläiset on. Heh heh "Kaikki osalliset ovat täysi-ikäisiä ja alkoholin v
      Nurmes
      27
      762
    Aihe