Läskit taas esiin kun on kesä

yleistä

valaanrasva ei ole kauniin näköistä, olisivat edes ruskettaneet läskejään. Ei muuta kuin ulos ja lenkille, 2 tunnin lenkki päivässä pitää läskit kurissa.

15

613

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • läskiä

      kyllä mua alkaa oksettaa läskien näkeminen.

    • ei sille mitään

      voi. Läskiperse yököttää.

      • toisen?

        Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!


      • kauhean näköistä
        toisen? kirjoitti:

        Kauneus katoaa, mutta läski on ikuista!

        ja se on aivan itsestä kiinni millaiset makkarat on vyötärollä.


      • Anonyymi

        Ylilihavuus voi johtua monesta syystä: mm. geeniperimästä, jolla on suuri merkitys, huono aineenvaihdunta ym. Jotkuthan ovat ikuisia laihduttajia, mutta tuloksia ei vain näy missään. Liikunnankin tulisi olla jo lapsena opittu tapa, jotta sen harrastaminen myöhemmällä iällä olisi itsestään selvyys. Reippaasti vain ylös, ulos ja lenkille.


    • ylensyömistä

      Läskiperseet pois kadulta ja laihduttamaan. Joilla on on painoindeksi puolet suurempi kuin normaali laihduttamaan vaan.

      • palstalaiset

      • Anonyymi

    • Anonyymi

      Kenekään lihavuus ei saisi olla ongelma ulkopuolisille siihen asti, kun ylipainoinen itse on tyytyväinen olotilaansa. Tyytyväisyys tarkoittaa sitä, että hyväksyy itsensä sellaisena kuin on ja arvostaa sekä itseään että myös muita sellaisena kuin kukin on. Luulin pitkään, että lihavia kiusataan, mutta totuus valkeni jo parikymppisenä ensimmäisessä työpaikassani ja vapaa-aikana aivan toisenlaiseksi - ja myöhemmin myös toisessa työpaikassa. Kokemuksesta voin kertoa, että todella epämiellyttävä ulkonäkö ylipainoineen ei kyllä sillä kohene, jos henkilö osoittautuu vielä lisäksi kateelliseksi ja ilkeäksi/ umpikieroksi toisen selän takana paskan levittäjäksi/ juoruilijaksi.

    • Anonyymi

      Satavuotiaiksi eläviä yhdistää normaalipainoisuus, lihavia satavuotiaita ei ole.

      • Anonyymi

        Niinpä, jos heitä yleensä on kovinkaan monta.


    • Anonyymi

      Ja ne luisevat ihmiset paljastavissa vaatteissa, onko parempi? Kuka täällä on täydellinen ulkomuodoltaan ja niin kaunis että kaikki ihailevat ? Kaunis ihminen jolla ruma sisus vai tavis punkero jolla kaunis sielu?
      Moni sanoo ettei välitä ulkonäöstä mutta totuus on toinen. Joten miksi on paljon sinkkuja? Varmaan liian korkeat kriteerit. Varsinkin ulkonäön suhteen. Varsinkaan jos itsekään ei ole mikään hottis.

    • Anonyymi

      Nuorella naisella fyllingit ovat mielestäni hottia, pullea viivaa on jotenkin vaan niin herkullinen. Vanhemmissa naisissa taas iskee solakkuus. Melkoinen dilemma, eikö?
      Liikunnalla ei ole kovinkaan suurta merkitystä hoikkanan pysymisessä, se lähinnä pitää ihmiset poissa herkkujen äärestä. Syöminen on merkitykseltään se tärkein asia. Itse olen pahasti sokerikoukussa, sokerikoukun laukaisuun riittää pelkästään leipä tai kaupan lihapullat, jossa on riittävästi (liikaa) hiilareita.

    • Anonyymi

      Ei ne läskit, mutta ne 17-19 lasta imettäneen naisen riipputissit....
      Elämänhalu menee, kun niitä näkee

    • Anonyymi

      Keksipä joku aloituksen tälle palstalle !!! Taisi lipsahtaa väärään "loksaan" ???
      Tosin vl.-palstalla tieten uskonsuunnasta johtuen ajoittain naiset "pulskistuu", tuloksena on sitten lapsi, mutta aika paljon useampi kumminkin synnytyksen jälkeen hoikistuu ! Toistaiseksi ne naiset vaan synnyttää, mutta näkeehän noita pulskia miehiäkin, "kaljamahoineen" , enempi pysyvää sorttia se heillä on tuo "maallinen hyvä"
      luitten ympärillä ja useimmiten ne miehet eivät kuulu vl.-porukkaan, muotoineen!

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      150
      6801
    2. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      63
      5923
    3. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      88
      4549
    4. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      100
      4476
    5. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      161
      4290
    6. Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?

      Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.
      Ikävä
      94
      1680
    7. Tylsille treffeille

      Hiljaisen ukon kans nuotiolle?
      Tunteet
      402
      1576
    8. Anteeksi kaikesta...

      Olin tosi hölmö...
      Ikävä
      82
      1379
    9. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      30
      1365
    10. Onko kaivattusi muuttunut sinä aikana

      Kun olet hänet tuntenut? Jos, mihin suuntaan? Mistä epäilet muuttumisen johtuneen?
      Ikävä
      41
      1151
    Aihe