sellaisten ihmisten nimillä jotka on täällä olleet koko ajan omalla nimellään ja osoitteillaan, kuten edvard on ollut.
nyt sinä joka tänne edvardin nimellä kirjoittelit, niin ymmärrät kai että sinunkin koneesi voidaan jäljittää ja niin saat itsellesi ikävyyksiä, kehotan sua lopettamaan tollaset rottamaiset tavat. jos haluat nälviä ihmisiä henkilökohtaisesti niin tee se omalla nimelläsi
nyt sinä joka tänne edvardin nimellä kirjoittelit, niin ymmärrät kai että sinunkin koneesi voidaan jäljittää ja niin saat itsellesi ikävyyksiä, kehotan sua lopettamaan tollaset rottamaiset tavat. jos haluat nälviä ihmisiä henkilökohtaisesti niin tee se omalla nimelläsi
Vastaukset 14
Vanhimmat
Onko se edistynyt?
yleensä huteja, niinkuin nyt sinunkin.
mä myönnän että annoin serkkuni kirjoittaa eilisen viestin edvardin nimellä, mutta se toinen joka täällä kirjoittaa hänen nikillään en ole minä eikä serkkuni.
pyydämme anteeksi, se ei toistu enää ikinä.
jos edvard haluaa käyttää sitä nimimerkkiä yksin niin miksei hän rekisteröidy tänne?
kuka kieltää muiden käyttämästä vapaata nimimerkkiä? eihän kukaan sitä omista, ellei joku varaa sitä itselleen?
olla täällä vaikka Tarja Halonen ja se on sallittua.
Yrittäkää nyt vihdoinkin ottaa vakavasti se tosiasia että teidän koneenne voidaan jäljittää.
Tykkään haasteista ja otin tämänkin haasteen vastaan. Peilasin kyseisen EDVARD – nimimerkin sitä pyydettäessä. Toden totta, pystyn nyt osoittamaan kolmen metrin tarkkuudella tämän koneen IP-osoitteen sekä sijainnin ja kun olen tiiviisti tätäkin palstaa seurannut niin totean että Edvardin aiemmin antama osoite tämä ei ole. Voisin antaa teillekin tuosta leveys- ja pituuskordinaatit.
Että mitenkö olisi muka mahdollista?
Nykyisin tällainen on lasten leikkiä kun hallussasi ovat tarvittavat ohjelmat (lailliset) ja koulutus takana. Ei kuitenkaan riitä että hallussasi ovat nämä ohjelmat, vaan sinun pitää osata tulkita sivun lähdekoodia ja poimia sieltä ne tarvittavat elementit ja tuo taito tulee vain ahkeran opiskelun kautta.
Voisinkin pommin lailla ne täällä nyt julkaista mutta en kuitenkaan tällä kertaa sitä tee. Toivoisin että ymmärtäisitte että se harhaluulo, että sen koneen takaa olisi turvallista rähistä ja solvata kaikkia ihmisiä on suorastaan uhkarohkeaa. Teidät on helppo jäljittää, siitähän monikin täällä on jo saanut esimakua.
Tämä kaikki on mahdollista ihan laillisin keinoin.
Ainoastaan rekisteröityjen nimimerkkien tietoihin murtautuminen on rangaistavaa, jota en tee…tai ainakaan tunnusta tekeväni.
Tässä teille faktoja joita kannattaa uskoa!!!
sit sä heräsit ja päästit kissan pihalle. vittu mitä juttuja!
en mä oo niin pieni, että piilon sovin, mutta jos sanot että osoitteeni jonka olen antanut on virheellinen, niin et ole niin hyva spaanari, kuin esität.
mutta outoa on käsitys että pitää olla jonkun lajin spesialisti, ennen kuin voi mustalaisten palstalle kijoitella.
mä olen aivan kouluja käymätön ihminen, mutta tuo luulo on jo liioiteltua, että en osoitettani tietäisi, vaan se pitäisi jonkun neron koordinoida jollain ihme vempaimilla.
anteeks pyydetty on anteeks annettu, kyllähän mun olisi pitänyt vielä tää nimeni rekisteröidä,
mutta kun olen tottunut että kaaleina luotamme toistemme sanaan
tere tulemast kafeelle, nyt on muut juomat finiitto. t.edvard.
käsitin ekaks sun jutun väärin
mulla menee nyt hitaammin
hapan leipää ja suola kalaa ja siihen piimä ryyppy päälle, niin eiköhän pää selviä.
Kaikkea hyvää sinulle Eetu
T: Diives
Lues hiukan tarkemmin tuo minun juttu.
että joku huomaa nuo väärinkäytöt.
Älkää hyvät ihmiset tehkö turhan päiväisiä asioita.
reseptistä. tuli ikävä suola kalaa.
hyvät voinnit sinnekkin
tehdä turhanpäiväisiä asioita,eikä turhanpäiväisiä aloituksia.