Meille ei-kepulaisille pitäs myyvä

munat,
liha jne puoleen hintaan eli iliman hinnassa olevaa kepun ja kokoomuksen vaalitukea.
Törkiää, että joutuu joka kauppareissulla noita konnia tukemaan.
3353
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

menevä vaalituki noin palijo hintoihi?
Että leivässäki puolet...
Oispa mukavaa ostaa rehellistä ruista eikä korruptiokauraa.

Äänestä
  • menee enään vaalitukea vasemmistolle, ne saajo niin valtavat tuet sieltä sak kautta.

    Äänestä

  • siitä ei kirjoitti:

    menee enään vaalitukea vasemmistolle, ne saajo niin valtavat tuet sieltä sak kautta.

    niijen parhaita kanavia, just sielä misä ei luulis, raha virtaa

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


maito, voi kirjoitti:

munat,
liha jne puoleen hintaan eli iliman hinnassa olevaa kepun ja kokoomuksen vaalitukea.
Törkiää, että joutuu joka kauppareissulla noita konnia tukemaan.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu