eka valintakoe takana

Ensimmäinen valintakoe sairaanhoitajan aikuiskoulutukseen takana ja seuraava edessä ensi viikolla (nuorten haku). Yllätyksekseni sain valintakokeeseen kutsun jokaiseen kouluun jonne hain. Nyt vaan jännittämään pääsenkö sisään minnekkään! Aikuiskoulutukseen olisi superihanaa päästä! Täytyy vaan odottaa 18.7 asti. Onko muita sh-hakijoita?
3494
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Paljon onnea, peukut ja varpaat pystyyn että pääset sisään sinne minne haluat!

Hieno valinta, itse valmistun vuoden päästä nuorten koulutuksesta sairaanhoitajaksi, opiskelu on ollut todella antoisaa.

Muistan miten raastavaa oli odotella tuloksia pääsykokeista :(

Paljon on "varttuneempaakin" väkeä meidän nuorten lisäksi niin aikuis- kuin nuortenkin puolella. Tosi iso rikkaus, että on monen ikäsitä ihmistä, saa mm. uusia näkökulmia.

Hyvää kesää! ;)

Äänestä
  • Joo, huomasin että siellä aikuiskoulutus-valintakokeessa oli kaiken ikäisiä, mikä on mielestäni rikkaus! Kiitos, hyvää kesää myös sinulle! Huomenna uusi koe, menen omana itsenäni ja toivon että se riittää. ; )

    Äänestä

Minä olin myös terkkari pääsykokeissa toissaviikolla. Nuortenpuolelle hain, 35v:na taisin olla vanhimmasta päästä haastateltavia siinä porukassa.
Kovasti haluaisin opiskelemaan, pitää vain jännittää niitä tuloksia vielä kuukauden verran. Tiedän etten ihan täydellisesti kirjallisissa menestynyt, mutta ei sieltä nyt ihan nollaakaan tule...:)

Äänestä

Kommentoi aloitusta


aikuinen nainen mä oon.. kirjoitti:

Ensimmäinen valintakoe sairaanhoitajan aikuiskoulutukseen takana ja seuraava edessä ensi viikolla (nuorten haku). Yllätyksekseni sain valintakokeeseen kutsun jokaiseen kouluun jonne hain. Nyt vaan jännittämään pääsenkö sisään minnekkään! Aikuiskoulutukseen olisi superihanaa päästä! Täytyy vaan odottaa 18.7 asti. Onko muita sh-hakijoita?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu