Ruuvipaaluja Pohjanmaalta?

Moi!

Löytyykö Pohjanmaalta jälleenmyyjää ruuvipaaluille?
Mökki on tulossa Kuortaneelle.
7856
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

perustuksesi. Ruuvipaalut eivät ole aivan yksinkertainen asia.

Äänestä
  • Eli kyseessä on 18m2 vieras mökki.
    Eli tarviin tietää että saisko niitä paaluja läheltä vai pitääkö ne raahata Etelä-suomesta asti.

    Äänestä

  • Perustaja kirjoitti:

    Eli kyseessä on 18m2 vieras mökki.
    Eli tarviin tietää että saisko niitä paaluja läheltä vai pitääkö ne raahata Etelä-suomesta asti.

    niin ei tarvitse raahata.

    Äänestä

  • rautakauppaan, kirjoitti:

    niin ei tarvitse raahata.

    Eli ei saa rautakaupasta näitä paaluja.Kysytty on.

    Äänestä

Mitäpä jos perustaisit mökin harkoilla murskeelle?
Jos kallistuksia ilmenee käytät auton tunkkia ja täytemursketta. Tämä rakennusala, kun on "hieman" perinteitä vaaliva. Ruuviperustuksiin ei usko kovinkaan moni ammattilainen.

Äänestä

  • painua, jos on paksu savikko. Kannattaisiko kairauttaa pari painokairausta.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Perustaja kirjoitti:

Moi!

Löytyykö Pohjanmaalta jälleenmyyjää ruuvipaaluille?
Mökki on tulossa Kuortaneelle.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu