Kertokaas niin risut kuin ruusutkin uuden mallin pikku banditista...onko hyvä ostos ekaksi pyöräksi, entä kuinka polttoaineen suihkutus pelaa...onkos ollut ongelmia? kiitos etukäteen.
suzuki bandit 650s
pyörä kesäksi
91961
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
tosi vähän on kuulunut mitään ongelmia ruisku-Suzukeista. Varmastikin yksi luotettavimpia laitteita mitä markkinoilla on.
Vähän ehkä tylsä moottori, käynniltään tosi tasainen (kuin sähkömoottori) mutta jos tuo ei haittaa, niin sillä saa edullisia ja huolettomia kilometrejä. Uusi GSX650F:hän on samalla moottorilla, siinä on täyskate.
Itse valitsisin SV:n koska en niin välitä noista rivinelkuista. Mutta tämä on ihan makukysymys, joku toinen voi olla juuri päinvastaista mieltä.
tämä kesäpyörän ostaja aikkookin ajaa jotain muuta kun yksikseen mutkittelua.
TAAAAAAAAS kerran sait tuon SVsi kiemurreltua tänne.
www.suzukibandit.org tuolta tietoa ja kokemuksia...
hernepyssyn ostat :D
Joo,hernepyssy tuo on ja muutenkin tarkoitettu kilometrejä keräämään ja käyttöpeliksi,ei näyttöpeliksi!
Jos ajelet myös matka-ajoa niin ota GSX-F,sopii paremmin matka-ja kaikenlaiseen ajoon,jos pelkkää kaupunkia ja lyhyitä pätkiä niin sitten bandu,näin ainakin ennen ruiskupelien aikaa.....
Niin kyllä kait se lähinnä olisi matka-ajoa.No tarttee varmaan lähteä viikonloppuna liikkeisiin tinkaan käteisalennusta kyseisestä pyörästä.Vois vaan olla toi honda 600s ihan varteenotettava vaihtoehto-näkyy bike world tarjoavan siihen hyvän alennuksen ja vielä 5vuoden takuun(normaalisti 4v).
Nelikymppisen kaverin rauhallista matka-ajoa nähnyt alta 10tkm
http://www.nettimoto.com/viewVehicle.php?id_bike=623783&show=inline&status=F&id_bike_type=2&id_sub_type=&id_make=77&id_model=1294&id_engine_model=320&pfrom=&pto=&yfrom=2005&yto=&efrom=&eto=&eng_type=&mileageFrom=&mileageTo=&id_domicile=&search=Hae >>&PN[0]=simp_search&PL[0]=simpleSearch.php?show=inline@status=F@id_bike_type=2@id_sub_type=@id_make=77@id_model=1294@id_engine_model=320@pfrom=@pto=@yfrom=2005@yto=@efrom=@eto=@eng_type=@mileageFrom=@mileageTo=@id_domicile=@search=Hae >>
Itsellä Bandit 600s. Juuri vietin viikon eli 3000 km pyörän selässä, toimii mainiosti myös matkalla :) Siis nimenomaan tuo varttikatteinen malli, nakulla voi olla vähän raskasta.