MiTÄ IHMETTÄ MÄ TEEN NYT?MUN 5kk kestäneestä roa kuurista on nyt vuosi. ELi vuosi siitä kun se loppui. No rooasta sain sitte couperosaa :)) oi ihanaa, kyllä. Ja pintakuivan ihon joka rasvottuu :)) joo se on kuulkaa ihanaa. Ei muuta vois toivoo. Mä oon 16. En haluu ees tietää miten punottava mun naama on joskus 40-vuotiaana.JOO. Ja nyt pikkuhiljaa on alkanu rasvottuun kunnolla siis paljon enemmän,myös niistä kohdista jotka ei kuurin jälkeen paljo rasvottunu. Ja mä haluisin käydä lääkärillä mutta seuraavan ajan sai vasta elokuussa. Ja mä kysyn nyt teiltä et mitä suosittelisitte mulle?Noita voiteita en voi käytttää mulla on niin sairaan herkkä iho nyt roan ansiosta(Differin yms). Rooaa en voi syödä, mun iho kuolis herkkyyteen, se ei todellakaan oo enää vaihtoehto. Entä e-pillerit? Jos syön niitä niin ku lopetan niin räjähtääkö iho mullakin ?On tää niin HeLVETIn vaikeeta. Miks muilla ei ole?Mun kellään kaverilla ei oo tällästä helvetti-ihoa ku mulla. Mä oon niin eri ihminen tän aknen takia että vois räjähtää.Sanokaa oikeesti jotain et mitä mun kannattais tehdä !!:)
Kiireellistä asiaa!!
ONLYU
4386
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 4
Vanhimmat
aika parantaa vaivasi,kysy yksityisvastaanotosta
,olisiko niillä nopeasti antaa aika ihotautilääkärille.kosmetologeilla on myös jotain
juttuja helvetti-iholle,kysy
nOKU yksityisellä mä käynkin ja sil on nyt loma. Että ku ottaa hermoon tää helvettti-iho. Haluisin teiltä tietoo noist e-pillereistä
auttoi couperosaan ja ihon kuivuuteen arbutinin tehotipat
http://www.detria.fi/web/index.php?id=68
saa apteekista, mut toi pullo maksaa kyl joku 40e, riittää oin 2kuukaudeks tai vähän yli.. mut mulla ainaki autto.
mulla siis ollut kans roan takia iho tosi kuiva ja herkkä...ei kiva.
toinen mikä on auttanu on c-vitamiini tabletit.. tai luulisin ainaki et on vähentäny ihon kuivuutta
kannattaahan niitä e-pillereitä ehkä kokeilla. Jos sulla on sellaista teini-iän aknea, niin e-pillerit voi auttaa sut pahimman ajan ohi. Kun lopetat pilsut voi vähän aikaa tulla finnejä, ihan kenelle vaan se on luonnollista kun elimistön hormonit menee hetkeksi sekaisin. Tietty sit jos sulla on joku PCOS tai muut hormonihäiriö niin sittenhän se akne tulee takaisin myöhemmin kun lopetat pilsut.