Kiihtyvyytä lisää

Eli haluaisin omaan Mbk boosteriin lisää kiihtyvyyttä, mutta en haluais alkaa vaihtamaan putkea tai ottamaan hukkista pois? Olen ottanut jo prikan pois, mutta se ei vaikuttanut mitään?
Laitoin tänään 5,5g rullat (vakiot on ~6,5g) niin hyvältä tuntui, mutta ei kiihtynyt vielä tarpeeksi. Kannattaisko mun vaihtaa kytkinjouset vähän jäykempiin?
3383
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

Vaihda 125cc kone niin paranee kiihtyvyys jos et halua skodea vaihtaa.

Äänestä
  • en mie enään 125cc halua, koska joutuisin käymään kevari kortin ja pääsen autokouluun alle vuoden päästä.

    Äänestä

  • gghfghdsgdfg kirjoitti:

    en mie enään 125cc halua, koska joutuisin käymään kevari kortin ja pääsen autokouluun alle vuoden päästä.

    Niin mutta ei se autokortti vaikuta kiihtyvyyteen eika kulkuun ollenkaan skootterissa.Se 125cc kone varmasti enemman vaikuttaa ku se kortti.
    Ainakaan mulla ei huomaa eroa onko rekkakortti taskussa mukana vai ei.

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


gghfghdsgdfg kirjoitti:

Eli haluaisin omaan Mbk boosteriin lisää kiihtyvyyttä, mutta en haluais alkaa vaihtamaan putkea tai ottamaan hukkista pois? Olen ottanut jo prikan pois, mutta se ei vaikuttanut mitään?
Laitoin tänään 5,5g rullat (vakiot on ~6,5g) niin hyvältä tuntui, mutta ei kiihtynyt vielä tarpeeksi. Kannattaisko mun vaihtaa kytkinjouset vähän jäykempiin?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu