vastauksena tohon yhteen aikaisempaan kirjoitukseen jossa ihmeteltiin sitä, että täällä lentää aina loka kun suomi pelaa tasurin/häviää jollekin maalle, joka ei ole täynnä maailmanluokan tähtiä. en usko että kaikki edes on aivan tosissaan kun kakkapaskaa täällä heittelevät. mun mielestä on jokseenkin liikaa vaatia menestystä futismaajoukkueelta niin kauan kuin tällaisessa viiden miljoonan asukkaan maassa on yksikin toinen joukkuelaji futista suositumpaa. asiat tulee muuttumaan ajallaan mut todellakin AJALLAAN... kehitys on mielettömän hidasta mut muurisen antin legendaarisin sanoin on kai kuitenkin todettava, että "eteenpäin on menty". nyt vain on kuitenkin muistettava, että niin on menty muuallakin.
futis on muuten Valko-Venäjällä suosituinta toisin kuin Suomessa. silti pelattiin tasan (myönnettäköön tosin ettei belaruusialla ollut aivan ykkösnyrkkiä mukana)! jos olis jätkät yrittäny enemmän niin oltais ehkä jopa voitettu mut nyt oli vähän tällainen "viimeinen ottelu ennen kesälomaa" niin eipä sit poikia tainnu riittävästi kiinnostaa (ihme ja kumma).
Ei syytä loanheittoon
Álex Aguinaga
0
203
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1594283
- 193151
Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia
Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on1352700- 252298
SDP ylivoimainen ykkönen
En ole koskaan viitsinyt käydä äänestämässä, mutta nyt SDP:n etumatka on niin kutkuttava, että pakkohan se on vaivautua.562187Tiesitkö? Johannes Brotheruksen ex-isäpuoli on kuin onkin Mikko Kuustonen - Tästä on kyse!
Tiesitkö? Ja hehän on kuin kaksi marjaa... Johannes Brotherus on KUUMAA-yhtyeen jäsen ja tänä syksynä mukana Vain elämää191848Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään
"Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s391695Mitä tapahtuu?
Mitä säpäkän risteyksessä on tapahtunut kun poliiseja, ambulansseja ja kopteri paikalla?301694Polttomoottoriauto on köyhän merkki
Kun ei ole varaa ostaa sähköautoa, niin joutuu köyhän autoa käyttämään.581286Murtautuminen uimahalliin
17.10. yöllä Kiuruveden uimahalliin murtauduttiin yläkerran oven ikkunasta. Onko kellään havaintoja tapauksesta?341151