Ei syytä loanheittoon

Álex Aguinaga

vastauksena tohon yhteen aikaisempaan kirjoitukseen jossa ihmeteltiin sitä, että täällä lentää aina loka kun suomi pelaa tasurin/häviää jollekin maalle, joka ei ole täynnä maailmanluokan tähtiä. en usko että kaikki edes on aivan tosissaan kun kakkapaskaa täällä heittelevät. mun mielestä on jokseenkin liikaa vaatia menestystä futismaajoukkueelta niin kauan kuin tällaisessa viiden miljoonan asukkaan maassa on yksikin toinen joukkuelaji futista suositumpaa. asiat tulee muuttumaan ajallaan mut todellakin AJALLAAN... kehitys on mielettömän hidasta mut muurisen antin legendaarisin sanoin on kai kuitenkin todettava, että "eteenpäin on menty". nyt vain on kuitenkin muistettava, että niin on menty muuallakin.

futis on muuten Valko-Venäjällä suosituinta toisin kuin Suomessa. silti pelattiin tasan (myönnettäköön tosin ettei belaruusialla ollut aivan ykkösnyrkkiä mukana)! jos olis jätkät yrittäny enemmän niin oltais ehkä jopa voitettu mut nyt oli vähän tällainen "viimeinen ottelu ennen kesälomaa" niin eipä sit poikia tainnu riittävästi kiinnostaa (ihme ja kumma).

0

211

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

      Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

      Luetuimmat keskustelut

      1. Rakas

        Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
        Ikävä
        54
        2978
      2. Pidit itseäsi liian

        Vanhana minulle? Niinkö?
        Ikävä
        61
        2811
      3. SDP:n lyhyt selviytymisopas

        1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p
        Maailman menoa
        46
        2349
      4. Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea

        Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa
        Maailman menoa
        42
        2341
      5. Joko olet luovuttanut

        Mun suhteen?
        Ikävä
        63
        2107
      6. Haluaisitko oikeasti

        Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
        Ikävä
        55
        2015
      7. Mitä se olisi

        Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
        Ikävä
        41
        985
      8. Toivoisitko

        Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit
        Ikävä
        115
        926
      9. Nanna Karalahti :Paljastus bisneksistä Jere Karalahden kanssa!

        Ottanut yhteyttä seiskalehden toimittajaan ja kertonut totuuden yhteisestä Herotreeni-nimisestä verkkovalmenuksesta.
        Kotimaiset julkkisjuorut
        123
        889
      10. Sotekeskus

        Aloite on hyvä, kiitokset siitä. Mutta jos olette yhtään seuranneet hyvinvointialueen kokouksia niin sehän on jo nuijit
        Ähtäri
        37
        864
      Aihe