Hätäraketit

kuinka vanhat raketit kelpaa katsastuksessa tänävuonna, huviveneissä muistaakseni kelpaa pidempään kuin ammattiliikenteessä ?
-mulla nyt 2004 valmistetut, Valid 2007
3902
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 3

Vanhimmat

nuo sinun 2004 valmistetut kelpaavat vielä tämän kesän.

Äänestä
  • Ensivuonnakin,eli 6 vuotta leimausvuosi mukaan lukien.

    Äänestä

Rakettien kelposuusaika on valmistusvuosi viisi seuraavaa vuotta. Ne leimat siinä raketin kyljessä kertovat sen milloin ne vanhenevat ammattiliikenteessä.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Make kirjoitti:

kuinka vanhat raketit kelpaa katsastuksessa tänävuonna, huviveneissä muistaakseni kelpaa pidempään kuin ammattiliikenteessä ?
-mulla nyt 2004 valmistetut, Valid 2007

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu