Elikkä tarkotus olisi lähteä asunto vaunulla puumalan leirintä alueelle juhannuksena. Onko kukaan käynyt kyseisessä paikassa ja osaako kertoa millainen meno siellä on juhannuksen aikaan? ei olla mitään hirveitä juhlijoita ja puumala vaikutti sopivan rauhalliselta ja väljältä paikalta.. kertokaa siis jos jotain tiedätte hyvät ja pahat puolet, on meinaa jonkun verran matkaa, ei olis kiva jos paikka oliski sitten ihan perseestä.. kiitos kaikille etukäteen vastauksista ja hyvää kesää :)
Puumalan leirintäalueesta..
10
9409
Vastaukset
- tarkoitat,
Mannilanniemen vapaa-aikakeskusta vai Koskenselän lomakylää ?
- jkklggfg
Koskenselän lomakylää, näyttää kuvissa todella kauniilta ja rauhalliselta paikalta..
- pistohiekka???
..haukkuu. Olen ollut monena vuonna tuttavieni kanssa Mannilanniemessä, aivan upea paikka viime kesään asti. Viime kesänä sinne luonnon rauhaan kantautui jatkuva koirien haukunta jostain lähistöltä. Ymmärrän kyllä, että maalla on koirien hyvä asustaa, mutta se jatkuva räkytys saa porukkamme suuntaamaan tänä vuonna muualle.
- cardis
Koskenselkä on todella kaunis paikka todellakin, kuten myös koko Puumala. Juhannuksena Koskenselälta kyllä löytyy myös ns. bilettäjiä, mutta eipä niistä minun mielestäni ole kenellekkään harmia koitunut. Kyllä kaikki saavat olla melko omassa rauhassaan jos niin tahtovat.. Koskenselältä on vain pari kilometriä Puumalan keskustaan, eli siinä mielessäkin oikein hyvä leirintäkohde. Myös Koskenselän omat palvelut ovat huippulaatua! Saatan vetää hieman kotiinpäin koska asun Puumalassa, mutta tuo paikka on tullut testattua, ja kyllä olen ulkopaikkakuntalaisiltakin hyvää palautetta kuullut. Eli siis tänne vain juhannukseksi kokkoa katselemaan, voin sanoa että mitään ette menetä. :)
- pääkaupunkiseudulta ...
mä vietin aikoinaan Puumalassa montakin juhannusta ennen kuin hommattiin oma mökki ...
alussa Pistohiekka oli hyvä paikka olin siellä neljänä vuotena, sitten siellä alkoi vähän meno kuihtua ja itekkin halusi jo vaihtelua, pysyttiin edelleen Puumalassa mutta siirryttiin Sahanlahteen ... no nykyään ei vissiin ole enää kumpikaan mitään juhannus kohteita, en ole pariin vuoteen ajellut siellä päin ... mutta pointti oli se että Puumala on hieno paikka, suosittelen ! (sieltä löytyy Alkokin) ... - asuntoautoilija2011
ikävä kyllä Pistohiekan leirintäalue on suljettu. Autiota oli, mutta kun Puumalassa oli festivaali ja Koskenselkä oli niin meluisa niin yövyimme autiolla Pistohiekalla, ja vielä hengissä ollaan:)
- Anonyymi
Pistohiekka on suljettuna rauhallisempi leiripaikka. Toivottavasti myös pysyy kiinni.
- korvatulppa
Empä mene Koskenselkää suosittelemaan juhannuspaikaksi. Nukkumisesta ei ainakaan tule mitään, sen verran porukka saa mekkalaa aikaan ja jos tulee romaaneja joka on todennäköistä niin sitten on loppukin rauha mennyttä. Vakio venäläiset on jo oppineet tavoille.
- Anonyymi
kyllä valkolaiset huutavat ja paskantavat vaikka rilliin sikoja
- Anonyymi
Mutta rauhallista on mm. Ruokkeen lomakylässä Kesälahdella, kun sinne ei päästetä lainkaan telttailijoita Juhannuksena ja pieniä leirintämökkejäkin on vähennetty.
Alueella keskitytään selkeästi loma-asuntoihin ja viihtyisään caravanmatkailuun.
Puitteet ovat erinomaisen puhtaat ja siistit ja henkilökunta aina ystävällistä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiva kun SDP alkaa hallitsemaan Suomea
Vanhat hyvät ajat taas palaavat ja kansa vaurastuu. Muistatteko vielä Sorsan aikakauden? Silloin Suomessa tehtiin jopa2375935SDP:n lyhyt selviytymisopas
1. Komitea on vastaus, oli kysymys mikä tahansa Jos maailma on muuttumassa tai jossain palaa, demari ei hätiköi. Ensin p784759Keskisen kyläkaupassa Temun vaatteita myynnissä?
Siis mitä? Miksi siis ei itse tilaisi Temusta samoja.843585SÄHKÖLASKU 1600 EUROA Ei tässä ole mitään järkeä
https://www.is.fi/taloussanomat/art-2000011804443.html Kyllä täysin huijausta nämä sähkömarkkinat. Varsinkin pörssisähk2483039Toivoisitko
Toivoisitko, että kaivattusi olisi introvertimpi tai extrovertimpi? Itsenäinen tai tarvitsisi enemmän apua/sinua? Osoit1462769Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur1872277Venäläiset varkaudessa
Ja venäjä mieliset. Teitä kiinnostaa toisinajattelijat ja trafikista päätellen aika paljonkin. Kunhan aika koitaa tulee2611719Lupajaoston esityslista
Ilmoitus rakennusvalvonntaan luvattomasta rakentamisesta. esityslistan 6pykälä Kyse on kulttuuritalon rakentamisesta jo491235Jorma Uotinen UMK-juontajaksi! Mitä ajatuksia UMK-pesti herättää?
Professori, laulaja, koreografi ja TTK-tuomari Jorma Uotinen, 75, on yksi tämän vuoden UMK-juontajista. Uotisen rinnall281148- 621146