Mikä ja missä on kesän paras motoristitapahtuma?
Paras motoristitapahtuma
sama lomailija edelleen
101924
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Turvaa tilisi vahvistamalla puhelinnumerosi. Voit silloin palauttaa unohtuneen salasanan tekstiviestillä.
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 10
Vanhimmat
Se on siinä.
Tai savojärven telttakokoontuminen...riippuu siitä keltä kysyy!
B-weekend. Pohjoismaiden suurin prätkäfestari.
(Nyt joku kukkahattu itkee perään, mutta aivan sama)
tuossa pihassa ja oli menossa Bomberiin ens viikonloppuna.
Jeee!!
yyteri meeting porissa. Yli 1000 motoristia ei ole väärässä tänäkään vuonna.
9.8 Himos Off-road häppeningi.
gncc tyyppinen kisa ja mökit, varikot, bileet samalla alueella. Viimevuonna yli 10ooo katsojaa. Paljon katupyöriä ja hyvä meininki.
Suosittelen ; ) ja jos turo haluat tulla vääntämään juttua, niin sovitaan. Tarjoan niiiiiin monta olvia, kuin jaksat juoda. Bemu voi tulla mukaan. Juot, mitä turo ei jaksa ; ).
Tervetuloa Savojärvelle !
http://www.facebook.com/event.php?eid=362784554789
http://mp69.fi/index.php?sivu=etelaen-pystymettae
Tossa tosimotoristeille kunnon kokoontumisajot.
Tää ralli EI OLE wannabe-motoristeille vaan hard corelle.
Sen verran on luksusta tänä vuonna kuulemma, että riuku on höylätystä laudasta.
Lähdin liikkeelle kotoa Espoosta suuntana Savo. Mikkelissä kerrottiin, että SVL:n Oopperajuhlat on menossa, joten sieltä suunnalta ei yösijaa saa. Monien vaiheiden jälkeen löysin itse Hankasalmen campinalueelta. Suihku&puhtaat vaatteet -operaation jälkeen suuntana terassi ja sen jälkeen grillikatos. Grillillä olikin kolme sipsakkaa naista - kuulemma sairaanhoitajia yms.
Näinkin ujo ja hiljainen mies, huomasi lopulta makaavansa katoksen penkillä. Pää yhden hoitsun sylissä nauttien päänahan hieronnasta ja jalat toisen sylissä nauttimassa vyöhyketerapiasta tms. hieronnasta.
Ehdottomasti kesän paras motoristitapahtuma! Vaikka ei paikalla ollut muita motoristeja tai valtaisaa pyörämäärää.