Voiko rapu olla mustasukkainen (samaa sukupuolta olevasta) ystävästä? Ymmärrän, että on mustasukkainen miehestä, mutta rakastaako rapu niin tunteella ystäväänsäkin, että voi olla mustasukkainen tästä?
Hyvä tuuli nimittäin kaikkosi sekunnissa, kun hetken hengailin muidenkin kuin rakkaan rapuystäväni helmoissa. Onko rapu omistushaluinen lähimmistä ystävistään?
Ystävästä
4
1238
Vastaukset
- usko======
että horoskoopilla on mitään tekemistä asian kanssa :DDD syitä käytökseen voipi olla monia.
- miieieee
olen myös kavereista mustasukkanen
- ainakin..
olen hyvin mustasukkainen parhaasta kaveristani. pelkään aina, että jostain toisesta tulee hänelle rakkaampi. vaikka luotan siihen, ettei näin käy. silti olen hyvin omistushaluinen :s
- RAPU-**
Mustasukkaisuutta ravussa on ja ei oo.Se riippuu
vähän tilanteesta ollaanko ravulle rehellisiä.
Itselläni oli aikoinaan taipumusta mustasukkai-suuteen hiukan mut tapasin aivan sattumalta ki-
van tytön jonka kanssa keskustelimme asiasta.
Kiitokset vain hänelle missä hän onkin että
opetti minulle kuinka voin hallita mustasukkai-
suuden tunteeni.Muistaakseni hän sanoi minulle
että et voi liikaa kahlita ketään ystävääsi
eikä naispuolista ainakaan sillä voit menettää
hänet ja muista naista ei saa lyödä kukasella-
kaan.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kiky-maksuista valehtelu persujen törkein vaalipetos
Perusduunarina koen pahimmaksi persujen vaalipetokseksi "työmies" Putkosen lupaaman työntekijöiltä perittävien kiky-maks655706Onko Sdp:n romahdus pienpuolueeksi alkanut?
Mikään puolue ei kykene selviytymään loputtomasti, jos sitä repii jatkuvasti sisäiset ristiriidat ja kyvyttömyys päättää743486Persujen kannatusromahdus ilahduttaa
Siin' ei hyvä häviä. Luotto parempaan tulevasuuteen alkaa taas palautua.243357- 1132926
En malta odottaa, että Lindtman pääsee suhmuroimaan pääministerinä
kun pitää sopeuttaa 10 miljardin edestä, ja eläkkeisiinkin voidaan puuttua Antin mielestä. (Demarien kannattajissa suuri642417Totuus sattui demareihin, vaativat asiallisen jutun poistoon
ja oli vielä suosittu, mutta kun demarit tarpeeksi valittivat, niin poistettiin. Raukkamaista toimintaa. Eli siis juttu401805Mikä ihmeen v&v megastore?
Tulee Pohjoisväylälle. Mitä siellä myydään? Keski-uudessamaassa juttua.11348En selvinnyt ilman naarmuja
Vaikka ehkä kuvittelin sen olevan ilmoitusluonteinen asia, jonka jälkeen kaikki palaa entiselleen ja ilma puhdistuu. Naa131285Pitkän päivän ilta
Tarina elämättömästä miehestä, jonka elämän täytti velvollisuudentunto. Pikkutarkka, huolellinen, hyvällä katsottu, miel681214Miksi kastetaan luterilaisia ?
Tiesitkö että helluntailaiset ja jehovantodistajat kastavat luterilaisia saadaksen uusia maksavia jäseniä ? Tätä hellunt1801061