Osaisiko joku kertoa onko merivesi kovin kylmää kesäkuun alussa Azoreilla? Voisin olettaa näin...
Pystyykö herkkänahkaisempikin uimaan??
Azorit ja meriveden lämpötila
4
2224
Vastaukset
Vaihtelut vuositasolla mahtuvat haarukkaan 16-22 C. Meriveden lämpötila São Miguelilla tällä hetkellä on 18 C, varmasti lähenemässä 19 C viime viikkojen korkeapaineiden jälkeen.
Uimista Azorien vesissä, riskitekijöitä ja rantoja on käsitelty tällä palstalla useasti, ihan äskettäinkin. Nämä viestit löydät tämän palstan alussa olevalla hakutoiminnolla tai selaamalla. Haulla saa luettavaksesi myös ne keskustelut, joita ei enää voi selata.
Virallinen uimarantakausi alkoi Portugalissa 1.6. ja päättyy viimeistään koulujen alkaessa ja lomien loppuessa syyskuun puoleen väliin mennessä.asiaa omakohtaisesti tuntematta,että lukemani perusteella se merivesi plussan puolella on.
- ninuuuuu12
HEi, olin maaliskuussa azoreilla ja siellä oli tällöin 16 asteista vettä. Pystyihän siinä juuri ja juuri uimaan, mutta uskon että nyt se on lämpimämpää kun on jo kesäkin ! varmasti asteet ovat jo yli 20 :)
São Miguelilla on meriveden lämpötilaksi viime päivinä mitattu 21 C. Vuotuinen vaihteluväli on 16-22 C.
Lisää sää- ja lämpötilatietoja:
http://www.meteo.pt/pt/previsao/inicial.jsp´
www.ofinlandes.com
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi
Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit986138KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti3495607Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei522649Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta
Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-20000117808521042056Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT1071768- 1241717
Puolen vuoden koeaika
Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro191613Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan
Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju1801267- 731187
Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan
Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään33998