Millaisia kokemuksia Hispanian määrittelemättömäst majoituksesta Maltalla? onko ollut esitteen hotelli vai jotain ihan muuta?
Määrittelemätön majoitus Hispania
2
1047
Vastaukset
- määrittelemätön
Sanovat, että Hispanian määrittelemätön on pääsääntöisesti esitteestä. Näin mekin uskallettiin ottaa. Eikä kaduta tippaakaan. Tultiin sunnuntaina viikon matkalta ja ihanaa oli. Hotelli oli aivan meren rannalla, parvekkeelta näköala yli meren. Uima-allas ja ravintolapalvelut löytyivät ja henkilökunta aivan uskomattoman ystävällistä. Mutta niin on kuulemma Maltalla yleensäkin ystävällistä ja hyvää palvelua. Hotellin huoneet olivat pienet ja taso ei päätä huimannut muuten. Siistiä oli ja joka päivä siivottiin- mutta kalustus ja varustus sellaista perustasoa. Syrjässä oli myös, jos halusi iltarientoihin, niin hintaa tuli taksimatkoista, koska bussit eivät kulje kovin myöhään.
Mulle passasi aivan mainiosti, kun en kaipaa lomalla mitään viiden tähden systeemejä. Meri on minulle se matkan tärkein juttu ja sitä sain katsella ja kuunnella ja nuuhkia. Se kimalteli aamulla aikaisin ja tuuditti uneen iltaisiin. Aah...mutta kylmää oli vesi vielä.
Se meidän määrittelemätön oli Ambassador...- lomailija
Me otimme kanssa Hispanian äkkilähdön ja tulimme viime sunnuntaina. Hotellina oli tuo Ambassador. Meidän parveke oli takapihalle ja aamupala oli varsin vähälajinen ja yksipuolinen. Muuten olimme tyytyväisiä. Hotellin syrjäisen sijainnin takia ostimme 5 pvän bussiliput (vain 11.60e/kpl) ja ajelimme sitten busseilla ympäri saarta. Illalla tulimme hotellille taksilla, kun bussit eivät enää kulkeneet. Nyt tällä viikolla siellä alkoi kesäkausi ja bussitkin kulkevat käsittääkseni myöhemminkin illalla. Ikävä tuli lämpöä, ystävällisiä ihmisiä, symppiksiä busseja ja turkoosia merivettä!
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1842679Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482407Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1061122- 64921
- 67894
Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a20800Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait237797Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka283767Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies88759Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22708